اخبار سیاسی

خبرنگاران نگاهی به نقش گزینشگران در هزارتوی انتخابات آمریکا

تهران - خبرنگاران - در سازوکار پیچیده انتخاب رئیس جمهوری آمریکا، آراء مستقیم مردم در ظاهر معین نماینده است در صورتی که گزینشگرانی که با رأی مردم انتخاب شده اند، رئیس جمهوری بعدی را روانه کاخ سفید می نمایند.

11 آذر 1399

پیغام تسلیت وزیر کشور به همتای ترکیه ای، اعلام آمادگی برای یاری رسانی

تهران (پانا)-وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همتای ترکیه ای، ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از شهروندان این کشور در زلزله امروز ازمیر، آمادگی کشورمان برای هر نوع یاری رسانی به آسیب دیدگان این واقعه را بیان کرد.

8 آذر 1399

صندوق بین المللی پول بدون فشارهای آمریکا وام ایران را پرداخت کند

تهران(پانا) - رییس کل بانک مرکزی با اشاره به درخواست ایران برای دریافت منابع اضطراری از صندوق بین المللی پول به منظور مقابله با ویروس کرونا، گفت انتظار می رود این صندوق به سرعت و بدون هیچ گونه تبعیض و تاثیرپذیری از لابی گری های سیاسی و یا فشارهای دیگر...

4 آذر 1399

چرا بن سلمان اتاقش را به هم ریخت و بر سر معاونانش داد زد؟

بعد از اینکه مجلس اروپا پیشنهاداتی درباره کاهش سطح نمایندگی در نشست گروه 20 در ریاض در ماه نوامبر ارائه کرد، به محمد بن سلمان ضربه و شوک سنگینی وارد شد.

4 آذر 1399

اعلام شرایط قرمز در قرقیزستان

دفتر جینبکوف در بیانیه ای توضیح داد، این شرایط اضطراری که شامل حکومت نظامی و محدودیتهای امنیتی سفت و سخت می گردد، از ساعت هشت شب امشب تا هشت صبح 21 اکتبر به وقت محلی برقرار است.

2 آذر 1399

دومین روز سیاه کرونا در ایران؛ پنجمین روز نحس رقم خورد

خبرنگاران: طبق آمار رسمی وزارت بهداشت در 24 ساعت اخیر 335 نفر به جانباختگان ایرانی کرونا اضافه شده است.

30 آبان 1399

نخستین سفر رسمی خارجی نخست وزیر ژاپن از 18 تا 21 اکتبر

کاتسونوبو کاتو، دبیر کابینه ژاپن گفت یوشیهیده سوگا، نخست وزیر جدید ژاپن نخستین سفر خارجی خود را از 18 تا 21 اکتبر (27 تا 30 مهر) انجام خواهد داد.

28 آبان 1399

تلاش سودان برای خروج از جنگ یمن

عمر قمر الدین وزیر خارجه سودان جمعه شب ضمن بیان اینکه ورود نیروهای این کشور به جنگ یمن در دوره رهبری عمر البشیر اجرا شده، گفت که دولت انتقالی سودان درحال تلاش برای خارج کردن نیروها از این جنگ است.

27 آبان 1399

نقشه های ضدانگلیسی امیرکبیر در هندوستان

امیرکبیر، باب مکاتبه بسیار محرمانه و سرّی را با مهاراجه های ناراضی و مخالف انگلیس که در گوشه و کنار هندوستان مقاومت هایی را علیه استعمارگران سازمان می دادند، گشود. این اقدام، آن قدر محرمانه بود که حتی بریتانیایی ها نیز از آن اطلاعی نداشتند.

26 آبان 1399

پمپئو: از حمله به مناطق غیرنظامی خودداری کنید

فارس نوشت: وزیر خارجه آمریکا از ارمنستان و جمهوری آذربایجان خواست به توافق آتش بس پایبند باشند و از حمله به مناطق غیرنظامی خودداری کنند.

25 آبان 1399

چین: امریکا به دلیل سیاست هایش درباره هسته ای ایران، ضعیف شده

سخنگوی وزارت خارجه چین توضیح داد که آمریکا به دلیل سیاست هایش در قبال مسئله هسته ای ایران ضعیف و منزوی شده است.

24 آبان 1399

مجلس قرقیزستان کابینه سدیر جباروف را تأئید کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در پی اعتراضات گسترده به نتیجه انتخابات مجلسی در قرقیزستان و معرفی چهره مخالف دولت یعنی سدیر جباروف (Sadyr Zhaparov) به عنوان نخست وزیر جدید این کشور، مجلس قرقیزستان کابینه وی را مورد تأئید قرار داد.

22 آبان 1399

سازنده مشهورترین سقاخانه ایران کیست؟

مشهد مقدس با وجود قرار دریافت روی جلگه های حاصلخیز، از دیرباز با مشکل کمبود آب روبه رو بوده است. علت این مسئله، به ویژه در چند سده اخیر، افزایش جمعیت مجاوران حرم رضوی و محدود بودن منابع آب روزمینی موجود در اطراف مشهد است. به همین دلیل، بسیاری از حکام گذشته،...

20 آبان 1399

بلایی که ویروس کرونا بر سر گردشگری دنیا آورد

ایلنا/ این خبر پیرامون بلایی که ویروس کرونا بر سر گردشگری دنیا آورد، برای شما مخاطبان گرامی نگارش شد.

20 آبان 1399

استعفای نخست وزیر و رئیس مجلس قرقیزستان

منابع خبری گزارش دادند در پی تشدید اعتراضات و ناآرامی ها در قرقیزستان، نخست وزیر و رئیس مجلس این کشور از سمت خود کناره گیری کرده اند.

19 آبان 1399

طلاق به دهه هفتادی ها رسید

تهران (پانا) - بر اساس آمارهای سازمان ثبت احوال کشور، 12.2 درصد از ازدواج های اجرا شده بین سال 91 تا 97 به طلاق ختم شده و 2.8 درصد از این زوج های طلاق گرفته فقط یک سال زندگی نموده اند. به تعبیری، میزان طلاق ثبت شده نسبت به ازدواج های ثبت شده حدود 20 درصد است و میانگین...

16 آبان 1399

استقبال ایران از توافق انصارالله و دولت مستعفی یمن در تبادل اسرا

سخنگوی وزارت خارجه با استقبال از توافق انصارالله یمن با دولت مستعفی یمن در تبادل اسرا، دو طرف را به اجرای هرچه سریعتر این توافق فراخواند.

14 آبان 1399

فیس بوک تبلیغات ضد واکسیناسیون را حذف می نماید

فیس بوک در بیانیه ای اعلام نمود تبلیغات ضدواکسیناسیون را در پلتفرم خود حذف خواهد نمود.

13 آبان 1399

پرداخت 1000 یورو برای فرزند سوّم توسط دولت فرانسه!

در فرانسه نرخ باروری روندی طبیعی دارد با این حال دولت فرانسه 16 هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل برای مادران در نظر گرفته است و خانواده ها در صورت داشتن فرزند سوم مبلغ 1000 یورو دریافت می نمایند.

3 آبان 1399

شهردار پورتلند، ترامپ را مسبب ناآرامی های آمریکا دانست

تد ویلر شهردار شهر پورتلند در پاسخ به رشته توئیت های روز شنبه دونالد ترامپ علیه خود که او را فردی ناکارآمد و ضعیف در توقف ناآرامی هاخوانده بود، در یک کنفرانس خبری گفت: آقای رئیس جمهوری این شما هستید که مسبب ناآرامی های آمریکا شده اید.

30 مهر 1399
تعداد: (295)