زمان اجرای قانون رتبه بندی معلمان از 31 شهریور است

به گزارش گروه سرگرمی، وزیر آموزش و پرورش گفت: شاید یکی از از علل اجرا نشدن سند تحول بنیادین تصویب نشدن قانون رتبه بندی معلمان بود که آن هم از دولت های قبل حمایت نشده بود و حال دولت سیزدهم با قدرت تمام این کار را انجام داد.

زمان اجرای قانون رتبه بندی معلمان از 31 شهریور است

به گزارش ایرنا، یوسف نوری روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت با خبرنگاران درباره لایحه رتبه بندی معلمان گفت: این لایحه که در دولت گذشته گذشته مطرح شده بسیار ضعیف بود و متاسفانه در 10 سال گذشته اقدامی نشد تا اینکه در این دوره و در دولت سیزدهم پیگیری و با آن موافقت شد و این یکی از دستاورد های بزرگ آموزش وپرورش است.

نوری گفت: دستاورد مهم لایحه رتبه بندی شامل ارتقا نظام تعلیم و تربیت، ارتقا صلاحیت ها و شایستگی ها حرفه و تخصصی عمومی معلمان و عدالت است و از دیگر برکات آن رقابت بین معلمان در احراز رتبه ها که آغاز خوبی است ما سند تحول بنیادین را اجرایی کنیم و شاید یکی از از علل اجرا نشدن سند تحول بنیادین تصویب نشدن قانون رتبه بندی معلمان بود که آن هم از دولت های قبل حمایت نشده بود. حال دولت سیزدهم با قدرت تمام این کار را انجام داد و ایین نامه آن 12 تیرماه سال جاری به امضا معاون اول رسید.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در ماده چهار تبصره سه در دو روز گذشته شیوه نامه آن تهیه شده است و در نشستی این شیوه نامه نهایی و به استان ها برای اجرا ابلاغ می گردد. اکنون هیات های ممیزی بر اساس قانون شکل گرفته که رتبه بندی وارد مرحله اجرایی اصلی در درون آموزش وپروش می گردد و آغاز آن از 31شهریورماه اجرا می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2071

به "زمان اجرای قانون رتبه بندی معلمان از 31 شهریور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اجرای قانون رتبه بندی معلمان از 31 شهریور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید