مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف نمایند

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون ورزشهای همگانی، سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با حضور در محل فدراسیون ورزشهای همگانی با افشین ملایی و مسئولان این فدراسیون ملاقات و تبادل نظر کرد.

مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف نمایند

فلاحی در ابتدای صحبت هایش با اشاره به مشکلاتی که کرونا برای ایران و دنیا بوجود آورده است گفت: شیوع این ویروس تمام فعالیت ها از جمله ورزش را تحت تاثیر قرار داد و عامل بازدارنده برای ورزش کردن مردم شد. با این حال باید کوشش کنیم با همفکری و همراهی یکدیگر این شرایط را تغییر دهیم.

فلاحی که سابقه انجام ورزشهای بسکتبال و فوتبال را دارد و هم اکنون نیز کوهنوردی را در برنامه هفتگی خود قرار داده است ادامه داد: از آنجایی که خودم را جزوی از خانواده ورزش می دانم این دغدغه را داریم که بتوانیم به این بخش مهم و تاثیرگذار در جامعه یاری کنیم.

این نماینده مجلس با انتقاد از حضور افراد غیرمتخصص در ورزش گفت: دغدغه ما زمانی رفع می گردد که ورزش در اختیار متولیان و افراد متخصص باشد نه این که بعضی با رانت و بدون داشتن توانایی وارد ورزش می شوند و یک خرابه را تحویل می دهند و می فرایند.

نماینده مردم ایلام در مجلس با تاکید بر این که برای تامین سلامت مردم مشکلاتی وجود دارد اعلام کرد: به دلیل عدم آموزش های لازم بسیاری از مردم خصوصا بانوان ورزش را غلط انجام می دهند چون آموزش اصولی ندیده اند. این اتفاق خصوصا در خصوص بانوان بیشتر رخ می دهد و سلامت آنها به خطر می افتد.

سارا فلاحی با بیان این که بانوان مظهر قوام خانواده و جامعه هستند و باید به تندرستی و سلامت آنها توجه ویژه ای گردد ادامه داد: متاسفانه در خصوص ورزش کردن بانوان نگاه های غلطی در جامعه وجود دارد و آنها اجازه ورزش کردن در خیلی موارد را ندارند. مایه تاسف است که بعضی مسئولان به ورزش بانوان به عنوان تلطیف نماینده فضا نگاه می نمایند در حالی که بانوان هم انسان هستند و باید از حق طبیعی برای ورزش کردن برخوردار باشند.

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به حرکت سن جامعه ایران به سمت پیری و کهنسالی و افزایش کم تحرکی و چاقی اعلام کرد: مدیریت کردن جمعیت سالمند کار بسیار سختی است و به همین خاطر ما نباید اجازه بدهیم جامعه به این سمت حرکت کند. باید با تشویق و ترغیب مردم را به سمت ورزش سوق دهیم. باید فرهنگ سازی صورت بگیرد و با ابزارهایی که وجود دارد زمینه ورزش کردن مردم را فراهم کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به مشکلاتی که بر سر راه مسئولان ورزش وجود دارد گفت: تا زمانی که مجلس و دولت موانع قانونی را رفع ننمایند زحمات جامعه ورزش دیده نمی گردد. ما در فراکسیون ورزش نقشه راهی را طراحی نموده ایم که اساس آن ورزش همگانی است.

سارا فلاحی ادامه داد: ورزش همگانی و قهرمانی نباید از هم جدا باشند چرا که از یک جامعه سالم است که می توانیم یک قهرمان تحویل دهیم. باید پیوند ورزش قهرمانی و همگانی برقرار گردد و این مستلزم این است که برای ورزش همگانی سرمایه گذاری و هزینه گردد. مدام که نمی گردد فقط به مردم گفت بیایید ورزش کنید اما کاری برایشان نکنیم.

این نماینده مجلس با انتقاد از بعضی مسئولان سیاسی که تصمیم گیر اصلی هستند گفت: خیلی از کسانی که سیاست گذاری می نمایند فهمی از ورزش ندارند و به خاطر این که متوجه نمی شوند سرمایه گذاری و موفقیت در ورزش باعث وحدت ملی و سلامتی جامعه می گردد، تصمیم درستی در این مورد نمی گیرند.

فلاحی ادامه داد: مسئولان کشور باید پول و بودجه را به سمت ورزش و سلامت ملی سوق بدهند. اساس کار باید تقویت ورزش همگانی باشد چرا که یی از راه های نجات جامعه از کم تحرکی ، چاقی و اضافه وزن و بیماری های مربوط به آن ورزش همگانی است. اما با دست حال نمی توان ورزش را همگانی کرد و باید ابزار و امکانات ورزش را در اختیار مردم قرار دهیم.

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با بیان این که فدراسیون ورزشهای همگانی به تنهایی نمی تواند سلامت مردم را تضمین کند گفت: دولت و مجلس باید به یاری این فدراسیون بیایند و از درگیری های سیاسی فاصله بگیرند و به این بخش مهم توجه نمایند. مردم از این درگیری های سیاسی و کم توجهی به ورزش لطمه دیده اند. باید حساب ورزش را از این سیاسی کاری ها جدا کرد و به فکر سلامت مردم بود.

سارا فلاحی در سرانجام با تقدیر از عملکرد فدراسیون ورزشهای همگانی در ایام کرونا و اجرای طرح هایی در این زمینه، برای ارائه هرگونه یاری به این فدراسیون اعلام آمادگی و تاکید نمود هر طرح و برنامه ای که به مجلس برسد را با جدیت پیگیری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1598

به "مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید