چطور یک هتل خوب رزرو کنیم؟

به گزارش گروه سرگرمی، یک هتل نامناسب می تواند تجربه تلخی از سفر برایتان رقم بزند. با این نکات، برترین هتل را رزرو کنید.

چطور یک هتل خوب رزرو کنیم؟

یک تجربه ناامیدنماینده از اقامت در یک هتل می تواند به کلی لذت سفر شما را نابود کند. فرقی نمی نماید که چند شب سفر کنید، یک ماه در سفر بمانید یا فقط سالی چند روز. هر کسی که به سفر اهمیت می دهد و پول و هزینه ای که می پردازد برایش اهمیت دارد، برای رزرو کردن یک هتل خوب هم اهمیت قائل است.

برای اینکه سفر خوبی داشته باشید و با خاطرات خوش از سفر برگردید باید کوشش کنید تا کنید. هتلی که اولا از نظر قیمت با شرایط شما سازگار باشد و علاوه بر این، نسبت به هزینه ای که می پردازید امکانات قابل قبولی داشته باشد.

بسیاری از هتل ها امکاناتی دارند که شاید اصلا در طول سفر از آن ها استفاده نکنید؛ ولی بابت این امکانات هزینه های زیادی خواهید پرداخت. یک هتل خوب ویژگی های متعددی دارد که بعضی از آن ها به احتیاجهای ویژه شما در سفر بستگی دارد؛ مثلا نوع اتاق. ولی بعضی از آن ها تقریبا برای همه یکسان است؛ مثلا نحوه دسترسی هتل به وسایل حمل و نقل عمومی یا به جاذبه های مهم شهر.

در ادامه چند نکته را عنوان می کنیم که با در نظر گرفتن آن ها می توانید رجحانن گزینه موجود را برای اقامت خود انتخاب کنید.

هتل بد چه ویژگی هایی دارد؟

می توانیم چند صفحه در خصوص ویژگی های هتل بد و تجربه های ناخوشایند در هتل ها بنویسیم؛ ولی تعریف هتل بد برای هر کسی فرق دارد. از سهل انگاری مسئولان امنیتی گرفته تا وجود ساس در اتاق و هزینه های پنهان و اضافه برای استفاده از امکانات مختلف هتل، همگی جزو مشکلاتی است که مسافران با آن در هتل های مختلف دست و پنجه نرم می نمایند.

هتل بد یعنی هر هتلی که مناسب شما نباشد و به احتیاجهایتان پاسخ ندهد. در واقع انتظاری که از یک هتل دارید برآورده نگردد. مثلا موقعیت و دسترسی خوبی نداشته باشد، نوع اتاق های موجود متناسب با احتیاجهای شما نباشد، منظره هتل آن چیزی نباشد که انتظار داشتید یا هتل امکاناتی که انتظار داشتید در اختیارتان قرار نداده باشد. این موارد برای هر کسی فرق دارد.

در هر صورت هر انتظاری که از هتل داشته باشید، فرقی نمی نماید. بابت پولی که می پردازید باید رضایت کافی از محل اقامت خود داشته باشید. با در نظر داشتن این نکات می توانید رجحانن هتل ممکن را با توجه به شرایط و احتیاجهای خود پیدا کنید.

در خصوص گزینه های موجود تحقیق کنید

اگر زمان زیادی برای تحقیق و آنالیز همه گزینه های موجود ندارید، حتما زمان کمی را برای تحقیق در خصوص این موارد ضروری اختصاص بدهید. در تحقیقات خود حتما این موارد را در نظر بگیرید:

  • برند هتل
  • قیمت
  • موقعیت جغرافیایی
  • نوع اتاق
  • امکانات
  • قوانین مرتبط با کنسل کردن رزرو

نام برندهای هتل مورد نظر خود را بنویسید و انتخاب های خود را محدودتر کنید

در حالت کلی معمولا نام چند برند هتل های زنجیره ای را در خاطر داریم یا اینکه ممکن است در تحقیقات قبلی خود به این نتیجه رسیده باشید که مجموعه هتل های زنجیره ای یک برند خاص، امکانات خوبی دارند. یا اینکه به خاطر اقامت در این هتل ها، شامل تخفیف ها و برنامه های خاصی شده باشید. شاید بخواهید هتلی غیر از برند همیشگی را انتخاب کنید.

هتل های زنجیره ای معمولا در بسیاری از مقصدهای توریستی جهان شعبه دارند. امکانات آن ها با کمی تغییر، تقریبا مشابه است و خدمات مشابهی همه جا ارائه می نمایند. در نتیجه اگر تجربه خوبی از اقامت در یکی از شعبه های این هتل های زنجیره ای دارید، می توانید مطمئن باشید که در شعبه های دیگر هم تجربه خوبی خواهید داشت.

در نهایت همه انتخاب های خود را تعیین کنید و البته تعداد آن ها را محدودتر کنید.

اندازه بودجه خود را تعیین کنید

اندازه بودجه ای در نظر دارید تعیین کنید. ممکن است هزینه هتل را بخواهید نقد پرداخت کنید یا از امتیازهای وفاداری برای پرداخت هزینه های خود بهره ببرید. این کار یاری می نماید که انتخاب هایتان محدود شوند و دنبال گزینه هایی که هزینه بالاتری دارند، نروید.

موقعیت جغرافیایی هتل را آنالیز کنید

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید، موقعیت هتل است. قرار داشتن هتل در یک محله شیک و مجذوب کننده می تواند نظر شما را در خصوص هتل تغییر دهد. قرار داشتن هتل در نزدیکی جاذبه های مهم، باعث می گردد که اندازه زیادی در زمان خود صرفه جویی کنید و مدت زمان طولانی را در راستا برای رسیدن به جاذبه های مختلف نمی گذرانید.

اگر هتل های دور از مرکز شهر را انتخاب کنید، از لحاظ قیمت، برایتان بهتر است و سفرتان مقرون به صرفه تر تمام می گردد؛ ولی باید حتما دقت کنید که آن هتل، به راحتی به مرکز شهر دسترسی داشته باشد. حتما آنالیز کنید که هتل به وسایل حمل و نقل عمومی نزدیک باشد یا امکان دسترسی به سرویس های اشتراک سفر داشته باشد.

حتما اطمینان حاصل کنید که هتل دقیقا همان جایی باشد که مد نظر دارید. مثلا در عنوان بسیاری از هتل ها کلمه ساحل دیده می گردد؛ ولی ممکن است هتل در ساحل نباشد یا در نزدیکی آن باشد. بنابراین برای رفت و آمد به ساحل مجبور می شوید که ماشین بگیرید. حتما این موارد را به دقت آنالیز کنید و آدرس هتل را در نقشه ببینید.

وقتی به لیست کوچک تری از هتل ها دست پیدا کردید، آدرس تک تک آن ها را در گوگل مپ پیدا کنید تا ببینید چه هتل دیگری در نزدیکی آن وجود دارد. مثلا هتلی که فاصله نزدیک تری تا سوپرمارکت دارد، گزینه بهتری است؛ چون به راحتی می توانید مواد غذایی و نوشیدنی های خریداری شده خود را به هتل منتقل کنید. چک کردن آدرس در گوگل به شما یاری می نماید تا دید روشنی در خصوص موقعیت آن پیدا کنید.

موقعیت هتل را با توجه به جاذبه هایی که قصد بازدید دارید و راستای که برای سفرتان در نظر گرفته اید، انتخاب کنید.

انواع اتاق های موجود را چک کنید

تاریخ اقامت خود را در سایت هتل آنالیز کنید و ببینید برای آن تاریخ، چه نوع اتاق هایی در هتل خالی است. آیا اتاق های موجود جوابگوی احتیاجهای شما هستند یا نه؟ اگر سفر کاری دارید و می خواهید در اتاق هتل کار کنید، احتمالا به اتاقی که میز داشته باشد احتیاج دارید. اگر همراه با بچه ها سفر می کنید، به اتاقی بزرگ احتیاج دارید که تخت های بزرگ دارد و شاید به سوئیت دو خوابه احتیاج پیدا کنید.

اگر منظره هتل برایتان اهمیت دارد، حتما دنبال اتاق هایی بگردید که منظره مناسبی داشته باشند و این گزینه در امکانات و ویژگی های آن ها ذکر شده باشد. مثلا در توضیحات اتاق هتل ها جداگانه ذکر می گردد که منظره رو به اقیانوس دارد یا منظره رو به کوهستان. اگر واقعا این مورد برایتان اهمیت دارد، حتما به طور دقیق ویژگی های هر اتاق را آنالیز کنید.

ممکن است یک هتل همه امکانات لازم را داشته باشد و از همه جنبه های دیگر، هتلی کامل باشد؛ ولی اتاق های موجود آن، جوابگوی احتیاجهای شما نباشد. با وجود کامل بودن سایر امکانات، باید از این هتل صرف نظر کنید.

آیا امکانات هتل متناسب با احتیاجهای شما است؟

در نهایت آنالیز کنید که آیا هتل مورد نظر امکانات مورد احتیاج شما را در اختیارتان می گذارد یا خیر. بسیاری از هتل های زنجیره ای، صبحانه رایگان دارند. اگر این مورد برای شما اهمیت دارد، حتما دقت کنید که در نرخ هتل شما گنجانده شده باشد. اگر همراه با خانواده سفر می کنید، امکانات مرتبط با بچه ها حتما برای شما اهمیت دارد. پس اطمینان حاصل کنید که این امکانات در هتل وجود دارد و بدون هزینه اضافه است.

هتلی رزرو کنید که استانداردهای سرویس دهی آن متناسب با احتیاجهای شما باشد. نباید فراموش کنید که اگر انتظارات شما بالا است، قطعا باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید.

هتلی را رزرو کنید که واقعا به امکانات آن نیز دارید و حتما از آن ها استفاده می کنید. مثلا اگر شب ها تا دیروقت بیرون هستید و معمولا صبح ها دیر بیدار می شوید، صبحانه رایگانی که فقط تا ساعت 9 ارائه می گردد، برای شما مناسب نیست. برای امکاناتی هزینه کنید که از آن ها استفاده می کنید.

سیاست های کنسل کردن رزرو را آنالیز کنید

حتما به قوانین مرتبط با کنسل کردن رزرو هتل دقت کنید. فرقی نمی نماید که بخواهید هزینه هتل را با امتیازهای خود بپردازید یا با پول نقد. گاهی مجبور می شویم که رزرو هتل را به دلایل مختلف کنسل کنیم. مثلا ممکن است سفرمان عقب بیافتد یا به هر دلیلی منتفی گردد. سیاست هتل ها در برخورد با کنسل کردن اقامت با هم فرق دارد. بعضی از هتل ها جرایم سنگینی بابت کنسل کردن رزرو اتاق از مشتری می گیرند. برای اینکه اندازه زیادی پول بابت کنسل کردن نپردازید، حتما از قبل این قوانین را آنالیز کنید.

نظرات مشتریان هتل را بخوانید

وقتی لیست هتل های مورد نظر شما به دو سه هتل رسید، رجحانن راه برای انتخاب کردن از بین آن ها، این است که نظرات سایر گردشگران و مسافرانی که در آن هتل اقامت نموده اند، بخوانید.

ابتدا می توانید از دوستان و نزدیکان خود که ممکن است در آن هتل اقامت نموده باشند، پرس وجو کنید. اگر به نتیجه نرسیدید می توانید سوال خود را در شبکه های اجتماعی یا سایت های مرتبط با سفر و رزو هتل مطرح کنید. بعلاوه می توانید در سایت های رزرو هتل که قابل اطمینان هستند، نظرات سایر کاربران را بخوانید.

سایت های زیادی وجود دارند که نقد و نظرات مسافران را در خصوص هتل ها، جاذبه ها و... منتشر می نمایند. مثلا سایت تریپ ادوایزر یکی از مهم ترین سایت های نقد و نظر در سراسر جهان است. رجحانن راه برای اینکه از این پلتفرم بهره ببرید و نظرات واقعی را دریافت کنید این است که فقط دوستان یا مسافرانی را که می شناسید، دنبال کنید. به این ترتیب وقتی در خصوص یک هتل یا رستوران تحقیق می کنید، فقط نظر دوستان و افراد مورد اعتماد خود را می خوانید.

البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که بعضی نظرات موجود در این وب سایت جعلی است و به وسیله صاحبان هتل ها نوشته شده است. شما می توانید برای آنالیز نظرات کاربران در خصوص هتل مدنظرتان، از وب سایت خبرنگاران نیز یاری بگیرید.

روش دیگر این است که نقد مشتریان را در سایت خود هتل بخوانید. معمولا در سایت هتل های بزرگ جهان جایی برای ثبت نقد و نظر وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید.

نقاط قوت و ضعف هتل را مقایسه کنید و سپس تصمیم بگیرید

همه ویژگی های هتل را در نظر بگیرید و از بین آن ها هر کدام را که مناسب تر بود انتخاب کنید. در واقع باید ببینید که نکات منفی هتل بر نکات مثبت آن رجحان دارد یا برعکس. ویژگی های خوب و بد آن را سبک و سنگین کنید و در نهایت با توجه به شرایط و احتیاجهای خود، رجحانن مورد را انتخاب کنید.

در نهایت با یاری این نکات می توانید برای سفر بعدی خود هتل بهتری انتخاب کنید. هتلی که جوابگوی احتیاجهای شما است و در عین حال بابت امکانات اضافه و غیرضروری آن، هزینه اضافه تر نمی پردازید.

منبع: کجارو / thepointsguy.com
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1963

به "چطور یک هتل خوب رزرو کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور یک هتل خوب رزرو کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید