چرا بن سلمان اتاقش را به هم ریخت و بر سر معاونانش داد زد؟

به گزارش گروه سرگرمی، بعد از اینکه مجلس اروپا پیشنهاداتی درباره کاهش سطح نمایندگی در نشست گروه 20 در ریاض در ماه نوامبر ارائه کرد، به محمد بن سلمان ضربه و شوک سنگینی وارد شد.

چرا بن سلمان اتاقش را به هم ریخت و بر سر معاونانش داد زد؟

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه رأی الیوم، سایت ویکیلیکس به نقل از منبعی اظهار داشت، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بعد از شنیدن این خبر به شدت خشمگین شد و دفترش را به هم زد و بر سر معاونانش فریاد زد. او تماس هایی با تعدادی از شخصیت های اروپایی برقرار کرد تا به اطلاعات بیشتری درباره تصمیم مجلس اروپا دست یابد، اما این شخصیت ها هیچ چیزی به او نگفتند.

مجلس اروپا خواهان کاهش سطح نمایندگی در نشست گروه20 به دلیل نقض حقوق بشر از سوی عربستان شده است.

در بیانیه مجلس اروپا آمده است، هدف عدم اعطای مشروعیت به عربستان برای نقض حقوق بشر و بازداشت های غیرقانونی و ظالمانه است.

مجلس اروپا خواهان استفاده از این نشست برای آزادی زندانیان و مدافعان حقوق زنان در عربستان و مجازات عاملان قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی شد.

در این راستا سایت تاکتیکال ریپورت اظهار داشت، محمد بن سلمان درباره لزوم آمادگی برای تحولات در روابط عربستان و آمریکا در صورت پیروزی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری صحبت کرده است.

به گفته این سایت، محمد بن سلمان معتقد است پیروزی بایدن در انتخابات اوضاع را در آمریکا دگرگون خواهد کرد و این مساله ریاض را مجبور می کند تا تحولات جدید را نیز مد نظر داشته باشد.

این سایت اظهار داشت، نگرانی های محمد بن سلمان درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بعد از مبتلا شدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به کرونا افزایش یافته است. وی نگران اظهارات اخیر بایدن است که گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات در روابط با عربستان بازنگری خواهد کرد.

سایت تاکتیکال ریپورت همچنین درباره گزارش های سفارت عربستان در واشنگتن صحبت کرد که به افزایش شانس پیروزی بایدن در انتخابات اشاره دارد. محمد بن سلمان با معاونان ترامپ از جمله جارد کوشنر، داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا تماس گرفته و از ریما دختر بندر، سفیر عربستان در واشنگتن خواست اطلاعات مفصلی را از حزب دموکرات درباره فرایند اوضاع کنونی به وی بدهد.

این سایت اظهار داشت، دختر بندر مکلف شده که درباره مواضع شخصیت های برجسته در حزب دموکرات درباره آینده روابط عربستان و آمریکا در صورت پیروزی بایدن اطلاعات کسب کند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1243

به "چرا بن سلمان اتاقش را به هم ریخت و بر سر معاونانش داد زد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بن سلمان اتاقش را به هم ریخت و بر سر معاونانش داد زد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید