پیش بینی رشد منفی 40 درصدی اقتصاد آمریکا

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش تجارت نیوز به نقل از سی ان بی سی، بانک جی پی مورگان در گزارشی پیش بینی کرد رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری به منفی 40 درصد و نرخ بیکاری به 20 درصد افزایش پیدا کند. پیشتر این بانک در گزارش قبلی خود رشد اقتصادی منفی 25 درصدی را برای اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری پیش بینی کرده بود.

پیش بینی رشد منفی 40 درصدی اقتصاد آمریکا

به دنبال تعطیلی گسترده کسب و کارها در آمریکا به دنبال شیوع گسترده کرونا و تنها در طول سه هفته اخیر، حدود 16.8 میلیون نفر از شاغلین آمریکایی برای دریافت مزایای بیکاری درخواست داده اند.

این بانک با ابراز خوش بینی نسبت به انتها پاندمی کرونا در نیمه نخست سال پیش بینی کرده است رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه سوم سال با یک جهش بزرگ تا 23 درصد افزایش پیدا کند. در سه ماهه چهارم نیز رشد 13 درصدی برای اقتصاد آمریکا برآورد شده است.

پیش از این، جیمز بولارد، رئیس دفتر منطقه ای بانک مرکزی آمریکا در آتلانتا در سخنانی عجیب از احتمال کاهش 50 درصدی حجم تولیدات ناخالص داخلی آمریکا و رسیدن نرخ بیکاری به 30 درصد تا انتها سه ماهه دوم امسال بر اثر شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور خبر داده بود.

از سوی دیگر نانسی پلوسی، رئیس کنگره آمریکا با ابراز نگرانی نسبت به بیکار شدن گسترده شهروندان آمریکایی گفته است که به دلیل بیکاری بالا، ممکن است پس از انتها بحران کرونا با یک بحران افسردگی در آمریکا روبرو شویم.

وی با بیان اینکه بحران کرونا چالشی بسیار سخت برای کسب و کارهای نوپا و کوچک خواهد بود افزود: هنوز به طور دقیق نمی توانیم بگوییم که اقتصاد چه زمانی بازگشایی شده و فعالیت ها به سطح پیش از زمان بحران باز خواهند گشت.

این اظهارات خانم پلوسی در شرایطی بیان می شود که برخی از مقامات دولت ترامپ از جمله استیون منوچین، وزیر خزانه داری نسبت به بازگشایی اقتصاد در ماه می ابراز امیداری کرده اند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 921

به "پیش بینی رشد منفی 40 درصدی اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی رشد منفی 40 درصدی اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید