پرداخت 1000 یورو برای فرزند سوّم توسط دولت فرانسه!

به گزارش گروه سرگرمی، در فرانسه نرخ باروری روندی طبیعی دارد با این حال دولت فرانسه 16 هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل برای مادران در نظر گرفته است و خانواده ها در صورت داشتن فرزند سوم مبلغ 1000 یورو دریافت می نمایند.

پرداخت 1000 یورو برای فرزند سوّم توسط دولت فرانسه!

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نرخ جانشینی جمعیت طبق تعاریف جهانی حدود 2.1 فرزند است به این معنی که نسبت تعداد تولد و مرگ به گونه ای است که از کاهش جمعیت جلوگیری می نماید؛ در فرانسه نرخ باروری به ازای هر زن 2.08 فرزند است، با این حال دولت فرانسه 16 هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل را برای مادران فرانسوی در نظر گرفته است.

پس از این دوره، والدین می توانند به مرخصی سه ساله و بدون حقوق بروند و بعد از آن بدون هیچ محدودیتی به شغل قبلی شان بازگردند؛ در فرانسه خانواده ها در صورت داشتن فرزند سوم مبلغ 1000 یورو دریافت می نمایند.

همچنین دولت این کشور تضمین می نماید از خانواده برای تامین مخارج فرزندان از سنین کودکی و پیش دبستانی تا مدرسه و دانشگاه حمایت اقتصادی کند؛ به طوری که مثلاً اگر خانواده ها برای تولد فرزندشان خدمتکار استخدام نمایند، دولت بخشی از این هزینه را می پردازد؛ از دیگر سیاست های افزایش جمعیت در کشور فرانسه می توان به اختصاص سبد کالا و کاهش اقتصادیات اشاره نمود.

در سال 1398 برای زنان ایرانی نرخ باروری 1.7 فرزند تخمین زده شده است و سال جاری با توجه به موالید 6 ماهه اول سال، از این مقدار هم کمتر خواهد شد! که البته با احتساب کرونا و تأثیرات آن به روی میزان تولدها، احتمال کاهش خیلی بیشتری را شاهد خواهیم بود! با این وجود، کمافی السابق دستورات و سیاست های کاهش جمعیت در کشور برقرار است! سازمان ها با حق مرخصی زایمان مادران سلیقه ای برخورد می نمایند و در بسیاری اوقات بارداری زنان منجر به از دست دادن شغل آن ها می گردد!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1174

به "پرداخت 1000 یورو برای فرزند سوّم توسط دولت فرانسه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 1000 یورو برای فرزند سوّم توسط دولت فرانسه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید