پکن: آمریکا باید فشار حداکثری علیه ایران را کنار بگذارد

به گزارش گروه سرگرمی، نماینده ویژه چین در امور غرب آسیا در واکنش به جدیدترین تحریم های خزنه داری آمریکا علیه ایران خواهان توقف فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران شد.

پکن: آمریکا باید فشار حداکثری علیه ایران را کنار بگذارد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژای جون نماینده ویژه چین در امور غرب آسیا امروز (آدینه) در واکنش به فشارهای حداکثری واشنگتن به ایران توضیح داد که آمریکا باید تحریم های یکجانبه و اعمال فشار علیه ایران را رها کند.

بنا به گزارش اسپوتنیک، جون در یک کنفرانس خبری ضمن انتقاد از سیاست های آمریکا در قبال ایران گفت: چین معتقد است که آمریکا باید این روش ها را کنار بگذارد، تحریم های یکجانبه و فشار حداکثری علیه ایران را رها کند زیرا این، تنها راه بازگشت به شیوه اصلی صحیح حل مشکل است.

این دیپلمات چین در مورد گام های برجامی ایران در مورد کاهش تعهداتش ذیل برجام توضیح داد که اوضاع فعلی پرتنش در غرب آسیا با تحریم های یکجانبه و فشارهای آمریکا علیه ایران و همچنین خروج یکجانبه واشنگتن از برجام ارتباط دارد.

در عین حال این مقام چینی اضافه نمود: ایران اخیراً اقدامات جدیدی خاطرنشان کرد و در عین حال گفت که این اقدامات بازگشت پذیر و تحت نظارت است. با اینحال، چین همچنان امیدوار است که طرفین مربوطه اقداماتی را انجام دهند که به کاهش تنش ها و نه عکس آن منتهی گردد.

علیرغم پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام و مخالفت های امضاکنندگان این توافق هسته ای، ترامپ سال گذشته از این توافق خارج شد و پس از آن فشارها به ایران را با هدف وادار کردن این کشور به بازگشت مجدد به میز مذاکره و موافقت با توافق مورد پسند واشنگتن به حداکثر رساند اما فشارهای حداکثری آمریکا نه تنها نتیجه بخش نبود بلکه نتیجه معکوس دربرداشته و ایران به تدریج تعهداتش را ذیل برجام کاهش داده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 401

به "پکن: آمریکا باید فشار حداکثری علیه ایران را کنار بگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آمریکا باید فشار حداکثری علیه ایران را کنار بگذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید