لبنان، آغاز اقدامات دولت جدید برای خروج از بحران

به گزارش گروه سرگرمی، دولت جدید لبنان در آغاز اقدامات جدی برای حل بحران کشور٬ پس از تصویب بودجه 2020 درحال تکمیل بیانیه وزارتی و تعدد نشست های مربوط به آن است.

لبنان، آغاز اقدامات دولت جدید برای خروج از بحران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه النهار دولت جدید لبنان در سایه پیچیدگی تحولات منطقه و بحران داخلی این کشور٬ در حال انجام اقدامات جدی ودقیق برای رسیدگی به اوضاع کشور و تحقق وعده های خود است؛ این دولت در آماده کردن بیانیه وزارتی و نشست های کمیته مسئول تدوین این بیانیه و تکمیل آن زمان بیشتری از آنچه انتظار می رفت را صرف کرده است.

اما به هرحال واقعیت اقتصادی و اقتصادی که شرایط داخلی لبنان را به شدت تحت فشار گذاشته٬ ضرورت تکمیل این بیانیه را به عنوان مقدمه ای برای حضور دولت در مجلس برای کسب رای اعتماد ایجاب می کند.

اطلاعات موجود حاکی از آن است که بیانیه وزارتی تا انتها هفته جاری در لبنان آماده می شود و حسان دیاب نخست وزیر این کشور با درخواست از وزرای مربوطه و منابع اقتصادی مسئول برای رسیدگی به طرح نجات اقتصادی و اقتصادی لبنان٬ زمینه را برای تکمیل این بیانیه آماده کرده است.

به همین دلیل روزنامه الاخبار نیز گفت که موسکو در حال بررسی گزینه های متعددی برای حمایت از لبنان و کمک برای خروج این کشور از بحران است. پیام هایی از روسیه به میشل عون رئیس جمهور لبنان رسیده مبنی بر اینکه موسکو درترسیم چارچوب های رسمی برای حمایت از این کشور به دولت دیاب اطمینان می دهد.

طبق اطلاعات الاخبار روسیه قرار است در چندین پرونده و به ویژه پرونده اقتصادی به لبنان کمک کند.

به گزارش الاخبار طی چند روز آینده دولت جدید لبنان رای اعتماد مجلس را به دست می آورد و نخست وزیر نیز از همان ابتدا گفت که این دولت٬ دولت تقابلی نبوده و یک دولت متعادل است. در حال حاضر همه از حسان دیاب انتظار دارند که گام های جدی برای حل بحران موجود بردارد که از جمله مهم ترین آنها فعال سازی کار دولتی مشترک میان لبنان و سوریه و احیای چندین منبع درآمد به ویژه خط ترانزیت به عنوان شریان اقتصادی از بیروت تا بغداد و خلیج فارس است٬ بردارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 718

به "لبنان، آغاز اقدامات دولت جدید برای خروج از بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، آغاز اقدامات دولت جدید برای خروج از بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید