دستوررهبر کره شمالی برای آماده شدن جهت رویارویی بلندمدت با آمریکا

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، رسانه های کره شمالی از دستور کیم جونگ اون رهبر این کشور برای آماده سازی جهت رویارویی بلندمدت با ایالات متحده آمریکا اطلاع داد.

دستوررهبر کره شمالی برای آماده شدن جهت رویارویی بلندمدت با آمریکا

رسانه های کره شمالی بعلاوه افزودند که رهبر کره شمالی در جریان جلسه دفتر سیاسی دولتش در پیونگ یانگ دستور داده است اقدامات اعتمادسازی با آمریکا به علت سیاست های خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ مورد بازنگری قرار گیرد.

ایالات متحده آمریکا پیش از این و در پی آزمایش دو موشک بالستیک به وسیله پیونگ یانگ که چهارمین نوع خود طی یکماه بود کره شمالی را به توقف این اقدامات فرا خوانده بود.

این در حالی است که نماینده آمریکا در سازمان ملل پیش از این در سخنانی در واکنش به چهارمین آزمایش دفاع موشکی اخیر از سوی کره شمالی از نشست شورای امنیت در روزهای آینده در این خصوص خبر داده بود.

لیندا توماس گرینفیلد نماینده آمریکا در سازمان ملل امروز سه شنبه خاطرنشان کرد که نشست دیگری از سوی شورای امنیت با موضوع کره شمالی برگزار خواهد شد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل این سخنان را در پی چهارمین آزمایش موشکی پیونگ یانگ طی ماه جاری میلادی بیان نمود. وی در ادامه وعده داد که فشارها بر کره شمالی افزایش یابد.

لازم به ذکر است که رسانه های کره شمالی پیش از این جزئیات آزمایش موشکی بامداد دوشنبه در این کشور را منتشر نموده بودند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی در این خصوص گزارش داد: دو فروند موشک تاکتیکی راهنمایی شونده که از منطقه غربی جمهوری دموکراتیک خلق کره شلیک شده بود با دقت به اهداف خود در جزیره ای در دریای شرقی اصابت کردند. آموزشگاه علوم دفاعی دقت سامانه سلاح های در دست فراوری و امنیت و کارآیی آنها را تأیید کرد.

گارد ساحلی ژاپن بامداد روز دوشنبه اعلام نموده بود که کره شمالی یک موشک بالستیک دیگر آزمایش نموده است.

کره شمالی از ابتدای امسال میلادی چندین موشک پرتاب نموده است.

رسانه ها روز آدینه گذشته نیز اعلام نموده بودند که کره شمالی یک پرتاب آزمایشی را به وسیله هنگ موشکی راه آهن انجام داده است و این خبر یک روز بعد از سوی تلویزیون دولتی کره شمالی نیز تائید شد.

پرتاب روز آدینه سومین پرتاب موشکی کره شمالی در دو هفته گذشته بود و حال پرتاب بامداد دوشنبه چهارمین پرتاب موشک بالستیک کره شمالی در سال میلادی تازه و طی کمتر از یک ماه گذشته به شمار می رود.

آمریکا مدعی شد که این آزمایش ها تحریک آمیز بوده و قطعنامه های سازمان ملل را نقض می نماید و ادعا می نماید که قطعنامه های منع موشک های بالستیک دوربرد، موشک های مافوق صوت را نیز پوشش می دهد. آمریکا بعلاوه پس از این آزمایش های موشکی در کره شمالی، پنج شخصیت کره ای را تحریم کرد که چهار نفر از آنها در چین و یک نفر در روسیه کار می نمایند. خزانه داری آمریکا ادعا می نماید که افراد تحریم شده به پیونگ یانگ در تهیه غیرقانونی کالا برای تسلیحات موشکی یاری نموده اند.

در مقابل سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی روز آدینه با انتقاد شدید از آنچه منطق گانگستری آمریکا مطرح نمود، گفت که تقویت توان دفاعی این کشور حق مشروع یک کشور مستقل است و این موشک هیچ کشور یا نیروی خاصی را هدف قرار نداده و هیچ آسیبی به امنیت کشورهای همسایه وارد ننموده است.

ایالات متحده از کره شمالی می خواهد که از برنامه های موشکی هسته ای و بالستیک خود دست بردارد، اما پیونگ یانگ می گوید در غیاب یک معاهده صلح دائمی با سئول و واشنگتن، به توان موشکی برای تضمین امنیت خود احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1938

به "دستوررهبر کره شمالی برای آماده شدن جهت رویارویی بلندمدت با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستوررهبر کره شمالی برای آماده شدن جهت رویارویی بلندمدت با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید