خبرنگاران وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقدیر کرد

به گزارش گروه سرگرمی، مشهد- خبرنگاران- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت جمهوری اسلامی ایران بطور مکتوب از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بخاطر فعالیتهای علمی و اقدامات نوآورانه این مرکز آموزش عالی در حوزه علوم آمار و فناوری اطلاعات تقدیر کرد.

خبرنگاران وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقدیر کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

این تقدیرنامه وزارتی از سوی دکتر سیدحسین داوودی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه در قالب در نامه مکتوب خطاب به دکتر سیدمحمد حسین بحرینی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابلاغ شده است.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه در همین خصوص گفت: ظرف ماههای اخیر همزمان با بحران شیوع ویروس همه گیر کرونا، سه طرح نوآورانه شامل ایجاد و تاسیس انباره داده بیماران مبتلا به کووید 19، سامانه تجربه نگاری کووید 19 و نیز طراحی سامانه پیوند یکپارچه درمان موسوم به سپید توسط اساتید و کارشناسان این مرکز آموزش عالی اجرا شده اند.

سیدمسعود ساداتی اضافه کرد: با ایجاد انبار داده بیماران کرونایی امکاناتی همچون پیگیری و رصد شرایط بیماران در سطوح درگیری یکم تا سوم بیماری، پایش ثبت کدهای تشخیص در سامانه اطلاعات بیمارستانی موسوم به HIS، پایش کم ثبتی در سامانه های وزارت بهداشت و سامانه اطلاعات بیمارستانی (HIS)، تصحیح نتایج آزمایشها در مورد شمارش اجزای تشکیل دهنده خون به ویژه غلظت متوسط هموگلوبین در گلبولهای قرمز (MCMC)، ارتقاء میزان صحت اطلاعات در سامانه های وزارتی، رصد سی.تی.اسکنهای بیماران مثبت کرونا، مکانیابی نقاط پرخطر با موضوع مراکز جامع سلامت و همچنین مکانیابی نقاط پرخطر با موضوع نقاط دقیق تجمع افراد مبتلا که هم اینک در دست آنالیز واقع شده است، میسر شد.

وی ادامه داد: نخستین سامانه ثبت تجربیات امکان دستیابی در کشور نیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طراحی شده است.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد ثبت و نگهداری تجارب سازمانهای مختلف در یک بستر به صورت ساخت یافته، امکان تگ گذاری و دسته بندی تجربه ها به صورت نظام مند، تحلیل نحوه عملکرد سازمانی در ارتباط با رویدادی تعیین، فراهم سازی بستر جامع برای پژوهش و داده کاوی(Data mining) در حوزه های دانشگاهی، تشخیص نیازمندیها و فرصتهای جدید کاری و علمی، یاری به حوزه کارآفرینی و همچنین بهره گیری از تجارب پیروز را مزایای سامانه ثبت تجربیات امکان دستیابی برشمرد.

وی همچنین به طراحی و اجرای سامانه پیوند یکپارچه درمان موسوم به سپید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره و بیان نمود: ایجاد درگاه اتصال سامانه های اطلاعات درمانی در این دانشگاه و ارائه خدمات به تمام ذینفعان در سطوح مختلف شامل کارکنان و مدیران بیمارستان و کاربران ارشد دانشگاه با هدف یاری در تصمیم گیری و انتخاب رویکرد مناسب هم از اهداف طراحی سامانه سپید هستند.

80 درصد از جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. به بقیه جمعیت این توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شوند.

خدمات بهداشتی، درمانی، علمی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر مشهد به 13 شهرستان دیگر خراسان رضوی ارائه می گردد.

استان خراسان رضوی با وسعت 118 هزار و 851 کیلومترمربع وسعت، معادل هفت درصد مساحت کل کشور شامل 29 شهرستان، 77 شهر، 70 بخش و دو هزار و 540 روستا است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تا به امروز 248 هزار و 379 نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند. این بیماری جان 12 هزار و 84 نفر از هموطنانمان را تا به امروز در سطح کشورمان گرفته است. همچنین 209 هزار 463 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تا به امروز درمان شده اند.

پاندمی کرونا تا به امروز در سطح دنیا نیز 11 میلیون و 976 هزار و 310 نفر را بیمار نموده و جان 547 هزار و 142 نفر را در 230 کشور گرفته است. شش میلیون و 920 هزار و 841 نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح دنیا تا به امروز درمان شده اند.

در این میان آمریکا با سه میلیون و 97 هزار و 421 بیمار کووید 19 و 133 هزار و 977 قربانی ویروس کرونا بیشترین آمار را در میان کشورهای دنیا به خود اختصاص داده است. هم اینک پس از آمریکا به ترتیب کشوهای برزیل، هند، روسیه و پرو بیشترین جمعیت مبتلایان به بیماری کووید 19 را دارند.

ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری دنیاگیر کووید 19 کرونا صندلی دهم را در دنیا دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1080

به "خبرنگاران وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقدیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقدیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید