ترامپ: واشنگتن رابطه با سازمان بهداشت جهانی را قطع می کند

به گزارش گروه سرگرمی، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در کنفرانس خبری گفت که سازمان بهداشت جهانی تحت کنترل چین بوده و واشنگتن روابط خود با سازمان بهداشت جهانی را قطع می کند.

ترامپ: واشنگتن رابطه با سازمان بهداشت جهانی را قطع می کند

به گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت که سلسله اقداماتی را برای حمایت از امنیت ملی آمریکا در برابر چین اتخاذ کرده است.

وی که کنفرانس خبری در حیاط کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: چین بسیاری از تعهدات خود در سازمان تجارت جهانی را نقض و برای چندین دهه آمریکا را غارت کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد که چین به صورت غیرقانونی مدعی حاکمیت بر مناطقی در اقیانوس آرام و دریای چین جنوبی است و جهان از رفتار بد چین رنج می برد.

وی اضافه کرد که چین تعهد خود درباره خودمختاری هنگ کنگ را نقض کرده و پنهان کاری چین درباره ویروس کرونا به بهای جان انسان ها در آمریکا و دیگر مناطق تمام شد.

رئیس جمهور آمریکا هشدار داد در صورتی که چین به اقدامات خود در هنگ کنگ ادامه دهد آمریکا در تحریم مقامات چینی درنگ نخواهد کرد.

ترامپ با ادعای این موضوع که چین به طور کامل بر سازمان بهداشت جهانی سیطره دارد، گفت که تصمیم گرفتیم تا رابطه واشنگتن با سازمان بهداشت جهانی را قطع کنیم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که چین برای سال ها به جاسوسی غیر قانونی پرداخته و رازهای صنایع آمریکا را ربوده و ما باید از پیشرفت فناوری آمریکا که چین آن را نقض کرده حمایت کنیم.

ترامپ پس از ایراد سخنان خود بدون اینکه به سوال خبرنگاران پاسخ دهد و اشاره ای به ناآرامی ها در مینسوتا کند، کنفرانس خبری را ترک کرد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1006

به "ترامپ: واشنگتن رابطه با سازمان بهداشت جهانی را قطع می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: واشنگتن رابطه با سازمان بهداشت جهانی را قطع می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید