الگوی بیماری کرونا در حال تغییر است ، لزوم واکسیناسیون جامعه

به گزارش گروه سرگرمی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران شکستن زنجیره کرونا را در گروی تحقق فرایند ایمنی مناسب جامعه برشمرد که لازمه آن حجم بالای واکسیناسیون جامعه است.

الگوی بیماری کرونا در حال تغییر است ، لزوم واکسیناسیون جامعه

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علیرضا زالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بازدید از شرکت دارویی اکتوورکو، ریشه کن سازی بیماری پیچیده و نوپدید کرونا را درعرصه دنیای فعلا منتفی دانست و گفت: تا مدتها با این بیماری درگیر هستیم و با توجه به جهش های مختلف ویروس، الگوی بیماری در حال تغییر است.

وی شکستن زنجیره کرونا را در گروی تحقق فرایند ایمنی مناسب جامعه برشمرد که لازمه آن حجم بالای واکسیناسیون جامعه است و گفت: مطالعات حاکی از آن است که با واکسیناسیون ضمن کاهش مرگ و میر، سرایت و شیوع بیماری نیز کاهش می یابد.

به گفته وی با توجه به این که کرونا در نهایت به یک بیماری آندمیک تبدیل خواهد شد، واکسن یک احتیاج هر ساله خواهد بود. بنابراین بر گسترش فرایندهای مربوط به فراوری واکسن تاکید نمود.

زالی در ادامه صندلی ایران در صنعت داروسازی را بسیار ممتاز برشمرد و با اشاره به دستاوردهای جامعه داروسازی کشور در سالهای اخیر در حوزه فراوری داروهای باکیفیت اظهار کرد: علیرغم تمامی کمبودها و احتیاجهای رو به تزاید دارویی در سال های اخیر هرگز کیفیت دارو فدای احتیاجهای کمی نشد و با توجه به معیارهای سختگیرانه صنعت داروسازی در عرصه ملی و فرا ملی؛ امروزه رسیدن به استانداردهای بالای کیفی دارو بسیار سخت است.

وی با بیان این که صنعت داروسازی هر لحظه در حال تغییر است و یک دینامیسم حیرت انگیز در حوزه کیفیت دارویی در عرصه دنیای وجود دارد، گفت: کیفیت دارو و معیارهای سخت گیرانه حصول به کیفیت های نوین دارویی می تواند عرصه بسیار سختی را برای هماوردی در رقابت های علمی و فنی در حوزه داروسازی ایجاد کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود راهبردهای شرکت اکتوور در راستای دستیابی به اهداف خود که با توجه به بارقه های علمی، تکنیک های نوین خلاقانه و مبتکرانه و نوآوری های علمی طراحی شده است، را ستود و آن را یک سلوک صحیح علمی در بحث صنعتی کشور برشمرد و گفت که صنعت کشور در رقابت های دنیای همیشه از نظر تعهد به کیفیت شهره بوده است.

وی با اشاره به اهمیت شتابدهنده ها، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در عرصه رقابت های سنگین ملی و فراملی تاکید نمود که پارادایم مدیریتی باید با ابتناء به نگاه جدید علمی و بهره جستن از همه فضاهای دانش بنیان و خردگرا باشد.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت در آینده کشور باید توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان داشته باشیم و ترویج و تکثیر شرکت های دانش بنیان به ویژه در صنایع از جمله صنعت دارو جزو الزامات قرار گرفته است.

زالی با تاکید بر ضرورت ارتباط تعاملی علمی این مجموعه با شرکای خارجی گفت: گرچه خودکفایی دارویی بسیار مهم و غرورانگیز است اما در حوزه دارو باید از تجارب ارزنده دنیای بهره مند شویم و نمی توانیم با یک نگاه انتزاعی صرف و دور از تحولات دارویی دنیا در این راستا گام برداریم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت همکاری 10 شرکت معتبر دارویی بین المللی با مجموعه اکتوور را سرفصل خوبی برای ادامه راستا تکاملی و انتقال دانش فنی این مجموعه برشمرد و تاکید نمود که این همکاری با یک نگاه ملی و درون زا و با توجه به انتقال دانش فنی ادامه یابد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1485

به "الگوی بیماری کرونا در حال تغییر است ، لزوم واکسیناسیون جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوی بیماری کرونا در حال تغییر است ، لزوم واکسیناسیون جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید