افزایش 14 برابری آمار مبتلایان بستری شده کرونا در کاشمر

به گزارش گروه سرگرمی، خبرنگاران/خراسان رضوی فرماندار کاشمر از افزایش 14 برابری آمار مبتلایان بستری شده کرونا در این شهرستان از ابتدای ماه جاری به دلیل آزاد سازی هایی که در بعضی از حوزه ها صورت گرفت، اطلاع داد.

افزایش 14 برابری آمار مبتلایان بستری شده کرونا در کاشمر

مسلم ساقی شامگاه 12 تیر ماه در بیست و هشتمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اعلام کرد: حساسیت ها نسبت به قبل در مورد پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی فوق العاده کم شده و فقط تعداد معدودی از مردم نسبت به رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی حساسیت دارند.

وی با بیان اینکه شرایط شهرستان کاشمر قرمز اعلام شده است، اعلام کرد: با توجه به شرایط نگران کننده در استان و بر اساس هشدارهای روزهای اول هر کسی که در مورد اجرای مصوبات ستاد کرونا قصور و کوتاهی داشته باشد قطعاً بدون هیچ چشم پوشی موضوع پیگیری خواهد شد.

فرماندار کاشمر تأکید کرد: در حال حاضر بهترین نوع پیشگیری ماسک زدن است، باید استفاده از ماسک در سطح جامعه به خصوص در تجمعات و مکان های عمومی نصب العین قرار گیرد و استفاده از ماسک هم باید الزامی گردد.

وی ادامه داد: همچون روزهای اول باید از ظرفیت مساجد، خیرین و به خصوص مؤسسات و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه بهداشت و سلامت، فراوری ماسک و توزیع آن در سطح جامعه و اقشار مختلف در دستور کار قرار گیرد.

ساقی اعلام کرد: برای برنامه های ایام محرم دغدغه داریم و تصمیمات در شهرستان مبتنی بر تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا خواهد بود، همچنین اطلاع رسانی ها در مورد تصمیمات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان باید به وسیله مدیریت شبکه بهداشت و درمان صورت گیرد.

وی گفت: به دنبال ایجاد محدودیت در سطح شهرستان برای هیچ صنف یا گروهی نیستیم، نسبت به دو هفته قبل تعداد بستری ها در بیمارستان شهید مدرس کاشمر 14 برابر افزایش داشته از این رو باید بازدیدها توسط کمیته بازرسی (صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، بهداشت و درمان و اماکن و شهرداری) برای نیل به شرایط مطلوب در سطح شهرستان تشدید گردد.

فرماندار کاشمر اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از کانون های شیوع و ابتلا به ویروس کرونا مراسم عروسی و ختم اعلام شده است، از همه مردم عزیز درخواست داریم در حد امکان این ایام از برگزاری مراسم جشن عروسی به ویژه در روستا پرهیز کنند.

وی اعلام کرد: طبق مصوبه ستاد کرونا تمکین نکردن صاحبان مراسم عروسی نسبت به موضوع برگزاری مراسم در سطح روستاها با همکاری بخشداری، دهیاری ها و شبکه بهداشت و درمان از میزبان و متولی مراسم تعهد اخذ خواهد شد و هرگونه اتفاق ناگواری در زمینه ابتلا مدعوین به کرونا متوجه میزبان خواهد بود و به وسیله دستگاه قضایی پیگرد قانونی خواهد داشت.

در ادامه جلسه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر اظهار کرد: هر مسئولی که در حوزه مسئولیت خود بی احتیاطی کند به همان میزان در افزایش ابتلا به بیماری در سطح جامعه سهیم خواهد بود.

محمدجواد یزدانی اضافه نمود: بر اساس آخرین شرایط استان که قرمز و نگران کننده شده احتمالاً محدودیت های جدیدی اعمال خواهد شد و بر این اساس به تبع ما هم تصمیمات جدیدی خواهیم داشت، باید ویروس را مدیریت کنیم و هر جا کوتاه بیاییم ضربه خواهیم خورد.

وی اعلام کرد: طی این هفته پیمایشی در سطح شهرستان انجام شد که متأسفانه تقریباً در بین همه اقشار و گروه های اجتماعی افراد مبتلا به کرونا داشته ایم، تا کنون 1900 نمونه به استان ارسال شده که تست نمونه 430 نفر مثبت اعلام شده و شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفته اند.

یزدانی از قرار دریافت شهرستان های کاشمر و کوهسرخ در شرایط قرمز اطلاع داد و اضافه نمود: از شهروندان عزیز تقاضا داریم برای حفظ سلامتی خودشان حتماً ماسک بزنند و از حضور در تجمعات، نشستن در جهت جاده سید مرتضی و حضور در مجالس عروسی و ترحیم جدا خودداری کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر توضیح داد: مردم باید برای رعایت حقوق مردم و حفظ سلامت آنها، ماسک بزنند، اگر دستورالعمل های بهداشتی رعایت نگردد با شرایط اسفباری روبه رو خواهیم شد.

وی اظهار کرد: میانگین ابتلا به ویروس کرونا در مراسم های عروسی بیش از 50 نفر است، از یک مراسم عروسی در یکی از روستاهای کوهسرخ، سه نفر به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1061

به "افزایش 14 برابری آمار مبتلایان بستری شده کرونا در کاشمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 14 برابری آمار مبتلایان بستری شده کرونا در کاشمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید