یک خاصیت جدید برای ویتامین D کشف شد

به گزارش گروه سرگرمی، فرتاک نیوز/ این مطلب در مطالعه اجرا شده توسط دانشمندان بیمارستان بالینی بریگام و ویمنس وابسته به دانشکده پزشکی هاروارد که در مجله JAMA Network Open منتشر شده ، اطلاع داده شده است.

یک خاصیت جدید برای ویتامین D کشف شد

متخصصان در نتیجه آزمایشی که در آن 25 هزار فرد سالم از جمله مردان بالای 50 سال و زنان بالای 55 سال را طی پنج سال تحت نظارت پزشکی قرار دادند ، خاصیت جدید این ویتامین را کشف کردند.

دانشمندان شرکت کنندگان در مطالعه را به چهار گروه تقسیم کردند: برای گروه اول مکمل غذایی ویتامین دی و امگا 3 تجویز شد ، به گروه دوم ویتامین دی همراه با دارونما داده شد ، گروه سوم فقط امگا 3 مصرف کرد و به گروه چهارم دارونما داده شد. شرکت کنندگان مجبور بودند میزان مصرف ویتامین دی و اسیدهای چرب خود را به 800 واحد در روز برسانند. پزشکان هر ساله شرایط آنها را کنترل می کردند و معاینات پزشکی را انجام می دادند.

تجربه نشان داد که مکمل های غذایی هیچ تاثیری در میزان احتمال ابتلا به سرطان ندارد ، اما میزان مرگ و میر در صورت ابتلا به سرطان در بین مصرف کنندگان مکمل غذایی ویتامین دی کمتر بود. در عین حال ، نوع سرطان به هیچ وجه نتیجه را تحت تأثیر قرار نداد. متخصصان خاطرنشان کردند که اثربخشی دریافت ویتامین به شاخص توده بدن بستگی دارد. از جمله در داوطلبان با وزن طبیعی ، شاخص ثبت شده به 38 درصد می رسد ، در حالی که این شاخص در بیماران چاق رو به صفرمی گذارد. میزان کاهش مرگ و میر بطور متوسط 17 درصد بود.

پیش از این ، مارینا ماکیشا ، متخصص تغذیه روس ، غذاهایی را نام برد که در زمستان برای بدن بسیار مهم هستند. وی توصیه کرد که در رژیم غذایی غذاهای پروتئینی بیشتری مانند گوشت ، ماهی ، تخم مرغ و شیر وجود داشته باشد ، زیرا کمبود آنها می تواند به کاهش ایمنی منجر گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1306

به "یک خاصیت جدید برای ویتامین D کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک خاصیت جدید برای ویتامین D کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید