وزارت دفاع آمریکا: برنامه موشکی ایران باعث نگرانی جدی ماست خبرنگاران

به گزارش گروه سرگرمی، یکی از مسئولان وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه با یک شبکه سعودی، ایران را به کوشش برای دست یابی به سلاح هسته ای متهم کرد و گفت که برنامه موشکی ایران در حال توسعه بوده و این باعث نگرانی مقامات این وزارت خانه است.

وزارت دفاع آمریکا: برنامه موشکی ایران باعث نگرانی جدی ماست خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مدعی شد که برنامه موشکی ایران تهدید آمیز است و موجبات نگرانی پنتاگون را فراهم نموده است.

یکی از مسئولان وزارت دفاع آمریکا شنبه شب در تبادل نظر با شبکه سعودی العربیه ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران همزمان با پیش برد برنامه هسته ای خود میخواهد برنامه موشکی را نیز توسعه دهد که بر اساس این ادعا، نگرانی واقعی پنتاگون آمریکا است.

این مسئول آمریکایی ایران را به کوشش برای دست یابی به سلاح هسته ای متهم کرد و گفت که سیاست ایالات متحده آمریکا واضح است و ایران نباید به سلاح هسته ای دست یابد.

این ادعای مسئولان آمریکایی در حالی است که ایران بر اساس توافق هسته ای که آمریکای ترامپ از آن خارج شد، به مراکز هسته ای خود اجازه بازرسی داده و بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب استفاده از هرگونه سلاح کشتار جمعی حرام است.

مسئول ادعایی وزارت دفاع آمریکا در ادمه، اما گفت که دیپلماسی تنها ابزار در زمینه تعامل با ایران است و پنتاگون کوشش دارد که مطمئن گردد که دیپلمات ها از موضع قدرت و راستی آزمایی در این زمنیه ورود نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1492

به "وزارت دفاع آمریکا: برنامه موشکی ایران باعث نگرانی جدی ماست خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع آمریکا: برنامه موشکی ایران باعث نگرانی جدی ماست خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید