هشدار عربستان درباره کاهش ظرفیت مازاد تولید نفت

به گزارش گروه سرگرمی، مدیرعامل آرامکوی سعودی گفت با بازگشت تقاضا برای سوخت جت به سطح پیش از بحران کرونا، جهان با کاهش ظرفیت مازاد تولید نفت در سال آینده روبرو می شود.

هشدار عربستان درباره کاهش ظرفیت مازاد تولید نفت

به گزارش خبرنگاران، امین ناصر در مجمع مدیریت جهانی نیک کی گفت: ظرفیت مازاد تولید صنعت نفت که در حال حاضر سه تا چهار میلیون بشکه در روز است، اندکی راحتی خیال برای بازار ایجاد می کند اما نگرانی من این است که ظرفیت مذکور ممکن است کاهش پیدا کند به خصوص سال آینده که انتظار می رود تقاضا رشد بیشتری پیدا کند.

مدیرعامل بزرگترین شرکت صادرکننده نفت جهان گفت: افزایش پیش بینی شده تقاضا برای سوخت جت که همچنان ضعیفتر از فرایند بهبود تقاضا برای سوختهای دیگر است، همه ظرفیت مازاد تولید را حذف خواهد کرد. ظرفیت مازاد تولید اندک در بحبوحه کمبود سرمایه گذاری در نفت و گاز باید مایه نگرانی بزرگ برای بازار باشد. ناصر اظهار کرد: توسعه ظرفیت در صنعت ما حدود پنج تا هفت سال زمان می برد و سرمایه گذاری کافی در جهان برای افزایش ظرفیت وجود ندارد و این مایه نگرانی بزرگی است.

این مقام ارشد آرامکو برنامه این شرکت برای افزایش ظرفیت تولید از 12 میلیون بشکه در روز به 13 میلیون بشکه تا سال 2027 را تایید و تاکید کرد که تقاضا برای نفت و گاز در دهه های آینده مطلوب خواهد ماند.

ناصر گفت: انرژی تنوپذیر هنوز نمی تواند نیازهای انرژی جهان را تامین کند. وی این دیدگاه آرامکو که تقاضای جهانی برای نفت تا اوایل سال آینده از مرز 100 میلیون بشکه در روز عبور خواهد کرد را مجددا تکرار کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، وی اواخر ماه گذشته گفته بود ظرفیت تولید نفت در سطح جهانی رو به کاهش گذاشته و سرمایه گذاریهای بیشتری در تولید نو به فوریت نیاز است. امین ناصر در مصاحبه با بلومبرگ اظهار کرد: این مسئله مایه نگرانی بزرگی است. اگر فعالیت صنعت هواپیمایی سال آینده اوج بگیرد، ظرفیت تولید مازاد مصرف خواهد شد. اکنون به وضعیتی رسیده ایم که عرضه محدود شده و آنچه از ظرفیت مازاد به جای مانده است، به سرعت کاهش پیدا می کند.

آژانس بین المللی انرژی ظرفیت مازاد تولید را به عنوان تولیدی تعریف می کند که می تواند در مدت 30 روز آغاز شود و به مدت حداقل 90 روز ادامه پیدا کند. با این حال برنامه محیط زیستی سازمان ملل متحد در سلسله گزارش هایی خواستار متوقف شدن حفاری نفت و گاز شده است. یکی از نویسندگان این گزارش اظهار کرد برای دستیابی به هدف محدود نگه داشتن افزایش گرمای جهانی به 1.5 درجه در بلندمدت، تولید جهانی نفت، گاز و زغال سنگ باید فورا کاهش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1889

به "هشدار عربستان درباره کاهش ظرفیت مازاد تولید نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار عربستان درباره کاهش ظرفیت مازاد تولید نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید