نشست آنالیز برنامه ملی توسعه گردشگری کشور در سرعین برگزار گردید

به گزارش گروه سرگرمی، نشست آنالیز برنامه ملی توسعه گردشگری کشور با حضور نمایندگان سازمان جهانی گردشگری و یونسکو و فعالان گردشگری استان اردبیل در شهر گردشگری سرعین برگزار گردید.

نشست آنالیز برنامه ملی توسعه گردشگری کشور در سرعین برگزار گردید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، شامگاه چهارشنبه 20 آذر ماه در این جلسه با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط با گردشگری، فرصت ها و قابلیت های گردشگری استان اردبیل برای آنالیز و ثبت توسط مارچللو نوتاریانی، نماینده سازمان جهانی گردشگری، ارائه شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در این جلسه با بیان ظرفیت های مختلف گردشگری استان اردبیل توضیح داد: اردبیل از شمال تا جنوب، به دلیل شرایط خاص جغرافیایی دارای تنوع مختلف فرهنگی و اقلیمی است.

نادر فلاحی با بیان اینکه ایران مقصد امن و ارزان گردشگری در منطقه است، گفت: استان اردبیل در این سرزمین کهن، یکی از مقاصد اصلی سفر محسوب می گردد.

او با اشاره به سایت شهر یری مشگین شهر با قدمت بیش از 7هزار سال، مجموعه جهانی شیخ صفی، کوه سبلان و سایر ویژگی های اردبیل در بوم گردی ها، آب های درمانی، ورزش های آبی و زمستانی و طبیعت بی نظیر این خطه اضافه نمود: همچنین اردبیل با احداث پل های معلق متعدد به قطب گردشگری هیجانی تبدیل می گردد.

فلاحی توضیح داد: اردبیل با توجه به موقعیت جغرافیایی، دارای مواهب متعدد و متنوع طبیعی است که در شعاع 70 کیلومتری، می توانیم به دریا، کوهستان،جنگل و دشت دسترسی داشته باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به ویژگی های آبهای درمانی در سطح استان اشاره نمود و گفت: اردبیل با دارا بودن چندین پیست اسکی و قابلیت سرعین در کیفیت و کمیت مراکز اقامتی، می تواند یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران زمستانی باشد.

گردشگری، صنعت سفید در کسب و کار

همچنین معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان نیز با بیان اینکه رونق گردشگری موجب ایجاد کسب و کارهای متعددی در سطوح مختلف می گردد، توضیح داد: با اقدامات اجرا شده در اداره کل و رویکرد مثبت استاندار اردبیل با همکاری دستگاه های اجرایی در تحقق این هدف کوشش می کنیم.

صغری فرشی اضافه نمود: انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت کشورهای عضو اکو در سال 2023 سندی بر فعالیت های اجرا شده در این مدت کوتاه است.

آماده همکاری برای جذب گردشگر در 6 سایت طبیعی هستیم

در این جلسه مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان اردبیل نیز اظهار کرد: اردبیل با دارا بودن قابلیت های بسیار خاص و متنوع زیستی و طبیعی می تواند جاذب گردشگران بسیاری از سراسر جهان گردد.

شهند توضیح داد: با معرفی قابلیت های طبیعی و زیستی اردبیل، گردشگران و محیط زیست دوستان از سراسر جهان به این استان سفر نموده و با ماندگاری زیادی در آن اقامت خواهند کرد.

او ادامه داد: در استان اردبیل حاضر به معرفی و همکاری در شش سایت از جمله، دریاچه نئور و تالاب های مغان و همچنین کوه سبلان جهت جذب گردشگران هستیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان تاکید نمود: در تمام برنامه های پیش بینی شده انتظار می رود، پیوست محیط زیستی و حفظ این منابع نیز در نظر گرفته گردد.

همکاری راهداری جهت خروج از فصلی بودن گردشگری

همچنین مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل نیز در این جلسه توضیح داد: برای خروج گردشگری اردبیل از حالت فصلی، تمام راهداران آماده گشایش راه های مواصلاتی استان هستند.

علی رحمتی با بیان اینکه تمام دستگاه های مرتبط برای تحقق هدف، رونق گردشگری در استان همکاری و تعامل دارند، گفت: اردبیل دارای 160 کیلومتر راه اصلی است که با کوشش های استاندار و دستگاه مربوطه، آن را به بیش از 400 کیلومتر ارتقا خواهیم داد.

او با اذعان به اینکه خط ریلی اردبیل با 180 کیلومتر طول در سال آینده افتتاح خواهد شد، اضافه نمود: روزانه بیش از 250 ناوگان باری و مسافری از پایانه مرزی بیله سوار تردد میکند که فرصتی بسیار مهم برای اردبیل محسوب می گردد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان توضیح داد: با کوشش شبانه روزی راهداران، تمام راه های مواصلاتی استان اردبیل در فصل زمستان بدون هیچ مسئله ای قابلیت تردد دارند.

لزوم برندسازی در صنعت گردشگری اردبیل

در این جلسه نماینده سازمان جهانی گردشگری با تاکید به اینکه اردبیل از جاذبه های متعدد گردشگری برخوردار است، گفت: این استان مسئله ای در جذب گردشگر ندارد.

مارچللو نوتاریانی با بیان اینکه در این جلسه موارد قابل توجهی طرح شد و نتایج خوبی را احصا کردیم، توضیح داد: همیشه و در هر زمانی آماده دریافت پیشنهادها و نظرات فعالان گردشگری هستیم.

او از حضور فعالان و مسئولان دولتی مرتبط با گردشگری در این جلسه ابراز خرسندی کرد و اضافه نمود: هم افزایی و همراهی هرچه بیشتر بین دستگاه ها و تشکل های مردم نهاد موجب رونق گردشگری خواهد شد.

او به لزوم برندسازی در صنعت گردشگری ایران اشاره نمود و گفت: هر نقطه از ایران و تک تک ظرفیت های اردبیل قابلیت تبدیل شدن به برند و هدف گردشگری را دارند.

نوتاریانی تاکید نمود: باید به وجود میراث جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، با تمام وجود افتخار کنید. در عین حال مدیریت گردشگری در تمامی سطوح تقویت گردد.

او ادامه داد: مسئله آموزش یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر جذب و ماندگاری گردشگر است که ضروری است به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

نمایندگان جامعه اقامتی و آب های درمانی استان نیز با بیان اینکه اردبیل بیش از 200 مرکز اقامتی و نزدیک به 30 مجتمع آب درمانی در استان دارد ، اظهار کردند: چنین ظرفیتی در بین تمام مراکز گردشگری جهان بی نظیر است.

همچنین محمدی، یکی از سرمایه گذاران هتل 5 ستاره، خواهان تبیین فرهنگ گردشگری برای مقابله با تخریب ها و تحریم های ظالمانه موجود از جانب استکبار جهانی شد.

گزارش از بهرام آدشیرین پور

منبع: میراث آریا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 577

به "نشست آنالیز برنامه ملی توسعه گردشگری کشور در سرعین برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست آنالیز برنامه ملی توسعه گردشگری کشور در سرعین برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید