قیچی جراحی 18 سال در شکم بیمار ویتنامی جا مانده بود

به گزارش گروه سرگرمی، یک قیچی جراحی پس از 18 سال از شکم یک مرد ویتنامی خارج شده است.

قیچی جراحی 18 سال در شکم بیمار ویتنامی جا مانده بود

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران، به گفته مقامات بیمارستانی در ویتنام، ما وان نهات، بیمار 54 ساله در پی تصادف رانندگی در سال 1998 تحت عمل جراحی نهاده شد و پس از بهبود از بیمارستان مرخص شد.

اخیرا وی به خاطر درد شکم به پزشک مراجعه کرد و سونوگرافی از شکم او وجود یک قیچی 15 سانتیمتری در نزدیک راست روده (کلون) را نشان داد. این قیچی در جراحی قبلی در جایی در شکم او جا مانده بود.

دو روز پیش، پزشکان بیمارستان تایی تگوین این قیچی را با عمل جراحی خارج کردند و پزشکان معالج او گفته اند که حال بیمار رضایت بخش است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ویتنام، موضوع عجیب این است که وان نهات برای تقریبا دو دهه کمابیش به زندگی عادی و خوردن و آشامیدن ادامه می داد بی آنکه مشکل حادی را احساس کند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفته است که اگر این فرد به خاطر درد شکم به پزشک مراجعه نمی کرد و مورد معاینه دقیق قرار نمی گرفت، شاید قیچی قدیمی هنوز هم در بدن او باقی بود.

به گزارش بی بی سی، مقامات وزارت بهداشت این کشور گفته اند که با آنالیز پرونده های پزشکی قدیمی در صدد هستند پزشکی را که 18 سال پیش این مرد را در بیمارستانی در استان باک کان تحت عمل جراحی قرار داد پیدا نمایند اما هنوز موفقیتی به دست نیاورده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 411

به "قیچی جراحی 18 سال در شکم بیمار ویتنامی جا مانده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیچی جراحی 18 سال در شکم بیمار ویتنامی جا مانده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید