گردشگری وحشت: خانه تسخیر شده سالی

به گزارش گروه سرگرمی، خانه های تسخیر شده بسیاری در گوشه و کنار دنیا وجود دارند که برخی از آنها قدرت تخیل انسان را به واکنش واداشته اند، آیا خانه سالی یکی از آنها است؟

گردشگری وحشت: خانه تسخیر شده سالی

برای بسیاری از مردم، اتفاقات اتفاق افتاده در خانه های تسخیر شده، در واقع نوعی ناهنجاری علمی است که ضروری است به وسیله آنالیز و تحقیقات علمی به آن رسیدگی شود، این در حالی است که برای بسیاری دیگر، این مسائل به عنوان مسائل ماورایی مطرح بوده و باعث به وحشت افتادن و حتی لذت آنها از ترس هایشان می شود.

اگرچه در نهایت نمی توان به قطعیت در خصوص بعد ماورایی و اثیری این مکان ها نظر داد، اما هیچ شکی در این مورد وجود ندارد که ریشه ترس و وحشت مردم و پا گرفتن چنین داستان هایی در میان عموم، به حوادث اغلب ترسناکی بازمی شود که روزی به واقع در آنها اتفاق افتاده اند. در بخش دیگری از گردشگری وحشت با ما و خبرنگاران همراه باشید.

در میان خانه های نامی و برجسته ای که در گوشه و کنار دنیا با عنوان تسخیر شده معرفی شده اند، خانه سالی (Sallie House) جایگاهی خاص دارد. بسیاری از مردم این منطقه باور دارند که این خانه منزلگاه ارواح شیطانی است و گروهی دیگر نیز این ساکنان اثیری این عمارت را ارواح گمشده ای معرفی می نمایند که در جستجوی دستی برای یاری کردن هستند.

این خانه را به عنوان یکی از تسخیر شده ترین خانه های استان کانزاس و چه بسا کل کشور آمریکا معرفی می نمایند. خانه ای ترسناک که در اواسط دهه 1800 و در منطقه رو به رشد آچیسون (Atchison) ساخته شد. در طول این سال ها خانواده های بسیاری در این عمارت زندگی کردند، از جمله خانواده دختر کوچک 6 ساله ای به نام سالی که در همین خانه و در جریان یک عمل جراحی آپاندیس نه چندان حساب شده، جان باخت.

بیایید اندکی بیشتر با سرگذشت این خانه معروف آشنا شویم. واقعیت این است که تا مدت ها بعد از حادثه تلخ کشته شدن این دخترک معصوم، فضای آرامی بر این خانه و ساکنانش مستولی بود. اما در میانه دهه 1990 اوضاع رفته رفته تغییر کرد و داستان سالی برای نخستین بار، هم توجه افراد محلی و هم عموم مردم را به خود جلب کرد و این زمانی بود دو مالک خانه، تونی و دبرا پیکمن (Tony & Debra Pickman) در آن سکنی داشتند. اما رفته رفته آنها نیز متوجه اتفاقات عجیبی شدند که گاهی در خانه رخ می دادند، از جمله حملات توأم با خشونت به تونی، صداهای غیرقابل شرح و پیدا شدن آثار انگشت مرموز روی شمع های روشن.

بعد از آنالیز های مفصلی که پیرامون این مسئله به وسیله گروه امور ماورالطبیعه کانزاس انجام گرفت، معین شد که روح سالی خردسال تنها روح ساکن این خانه نیست و زنی میانه سال نیز در این خانه رفت و آمد داشته و در واقع حضور اوست که پشت بسیاری از حملات ترسناک صورت گرفته قرار گرفته است.

بعد از معین شدن این مسئله داستان های عجیبی در خصوص هویت این زن بر سر زبان ها افتاد. به عنوان مثال در یکی از قسمت های شوی تلویزیونی موسوم به تسخیر (A Haunting) سازندگان توجه خود را متوجه خانه سالی نموده و در خصوص هویت دو روح ساکن این خانه نظریاتی را مطرح کردند.

در این برنامه گفته شد که مالک اصلی خانه در گذشته دکتری بوده است که ظاهرا با خدمتکار خانه ارتباط داشته و تولد سالی نتیجه این ارتباط بوده است. اما وقتی دخترک بیمار شده و نیازمند عمل جراحی و اعزام به بیمارستان می شود، دکتر برای پرهیز از جلب توجه عموم از این امر صرف نظر نموده و سالی کوچولو به جای بیمارستان در منزل عمل می شود که نتیجه ای ناخوشایند به بار آورده و به مرگ دخترک می انجامد.

مادر خشمگین که از مرگ فرزند خود عمیقا آزرده خاطر شده بود، به دکتر حمله نموده و او را مسئول مرگ فرزندش معرفی می نماید. دکتر این خانه و این منطقه را ترک نموده و این زن و کودکش را در این خانه رها می نماید تا اینکه در نهایت این مادر و فرزند در نقش ارواح به سراغ ساکنان بعدی خانه آمده و به طرق مختلف با آنها در ارتباط قرار می گیرند.

اگرچه گروهی دیگر سالی را روحی کوچک و بازیگوش می دانند که بیشتر مایل است با بچه ها ساکن خانه که اغلب مدت کوتاهی را در این منزل تسخیرشده زندگی می نمایند بازی کند، اما در مقابل مادر خشمگینش از هیچ تلاشی برای آزار رساندن به بقیه و نشان دادن آزردگی و عصبانیت خود فروگذار ننموده و به اصطلاح شمشیر را برای ساکنان بعدی خانه از رو بسته است.

از سوی دیگر روح عصبانی این خانه خشم خود را بیشتر معطوف ساکنان مرد نموده است و از این رو گفته می شود ممکن است دکتر بعد از مرگ سالی و مشاهده واکنش های عجیب و دردسر ساز مادر دل شکسته، زن بیچاره را کشته و او و فرزندش را در زیرزمین خانه دفن نموده است.

اما در نهایت واقعیت این است که هیچ خانواده ای مدت طولانی در این خانه دوام نیاورده و خیلی زود از این خانه پر هول و هراس اسباب کشی می نمایند و در نتیجه روح سالی کوچولو هرگز یک دوست همیشگی برای خود پیدا ننموده است.

یکی از بازدیدنمایندگان این خانه که در زمان اقامت دوستش در این منزل سری به آن زده است می گوید که پرده های اتاق خوابش ناگهان بدون هیچ دلیلی، شعله ور شده اند. او در ادامه اضافه می نماید که اگرچه از لحاظ فیزیکی حادثه بدی برای آنها رخ نداد، اما عکس های گرفته شده در خانه بسیار عجیب از آب درآمدند؛ از جمله یکی از آنها که ظاهرا روح سالی را نیز به نمایش گذاشته است.

در کنار حملاتی که به صورت مستقیم و به گروه معینی از افراد می شود، اما بسیاری دیگر از افرادی که بازدید از این خانه رفته اند از حضور شومی سخن می گویند که گویی در میان دیوارهای آن ساکن است. در کنار حملات صورت گرفته، بازدیدنمایندگان و شاهدان عینی از تجسم بدن های انسانی، پرواز اشیا، مبلمان تسخیرشده، صداهای حیوانات عجیب، صداهای انسانی و غیب و ظاهر شدن های مرموزی می دهند که به دفعات اتفاق افتاده و توجه افراد را به خود جلب نموده اند.

از سوی دیگر تحقیقات ماورایی پیرامون این خانه همچنان ادامه دارد، مخصوصا با توجه به حجم بالای صداهای الکترونیکی ضبط شده که به شکلی عجیب فراوری شده و ظاهرا متعلق به مردان، زنان و بچه ها ناپیدا است و نیز رایحه های عجیبی که در گوشه و کنار خانه به مشام می رسد.

در نهایت همواره این پرسش باقی می ماند که آیا خانه ی سالی واقعا تسخیر شده است یا باز هم تنها پای یک افسانه شهری پر زرق و برق برای جلب توجه عموم در میان است؟

منبع: کجارو / ghostsstory.com / onlyinyourstate.com
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1916

به "گردشگری وحشت: خانه تسخیر شده سالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری وحشت: خانه تسخیر شده سالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید