علی مطهری: من از اصولگرایان فاصله نگرفتم؛ آنها اسم من را خط زدند ، شباهتی به پدرم ندارم

به گزارش گروه سرگرمی، علی مطهری گفت: در دوره های قبلی انتخابات مجلس من از جریان اصولگرا فاصله نگرفتم بلکه آنها اسمم را از لیست خود خط زدند و جریان اصلاح طلب در دوره دهم انتخابات مجلس اسم من را وارد لیست خود کرد ولی من نه اصلاح طلب و نه اصولگرا هستم.

علی مطهری: من از اصولگرایان فاصله نگرفتم؛ آنها اسم من را خط زدند ، شباهتی به پدرم ندارم

ایرنا نوشت: علی مطهری، کننده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش گام دوم انقلاب، فرصت ها و چالش ها، درباره برخورد با فساد و عادلانه و یکسان بودن آن در همه جناح های سیاسی گفت: اگر با تخلف برخی اشخاص در یک جناح سیاسی برخورد می شود باید به تخلفات مشابه جناح سیاسی مقابل هم رسیدگی شود که در این زمینه مواردی به تازگی در قوه قضاییه در حال اقدام است.

وی ادامه داد: فساد اقتصادی در هیچ کدام از مسوولان رده بالای کشور و نظام وجود ندارد و همه این مسوولان پاک دست هستند ولی وجود فساد در برخی مسوولان رده پایین غیر قابل انکار است. نبود نظارت دقیق مسوولان و دست اندرکاران ذیربط، مجلس شورای اسلامی و نهادهای نظارتی مانند دیوان محاسبات در بروز فساد اقتصادی موثر است. رسانه ها در برخی موارد مسایل مربوط به فساد اقتصادی را به صورت نادرست و خلاف واقع درشت نمایی نموده و به گونه ای جلوه داده اند که گویی همه در حال تاراج اموال هستند.

وی گفت: برخی از فسادهایی که با عنوان اختلاس چند هزار میلیارد تومانی در رسانه ها و جامعه از آن یاد می شود مربوط به معوقات بانکی است که برخی دریافت کنندگان تسهیلات به دلیل شرایط اقتصادی توانایی بازپرداخت آن ها را نداشتند. تخلفات برخی اشخاص در جامعه به صورت علنی در فرآیند رسیدگی مطرح می شود که بعد از مدتی بیگناهی آنان ثابت می شود اما آبروی آن ها در معرض خطر قرار می گیرد.

مطهری با بیان اینکه من موافق طرح شفافیت آرای کنندگان مجلس شورای اسلامی نیستم اضافه نمود: با توجه به مسایل و وضعیت کشور اجرای این طرح موجب هجمه علیه کنندگان می شود و ممکن است برخی افراد معترض به دفتر و وسیله نقلیه کنندگان حمله کنند. شفافیت آرای کنندگان به صلاح مجلس نیست مگر اینکه گروه های فشار در جامعه نباشند یا روش های خود را تغییر دهند.

کننده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید از هر وسیله ای برای حفظ نظام جمهوری اسلامی استفاده کرد گفت: در این راستا نباید با مخالفان تندی نموده و به منتقدان سخت گیری کنیم.

وی در خصوص بررسی مساله اف. ای. تی. اف در مجلس شورای اسلامی نیز اضافه نمود: ممکن است برخی کنندگان مجلس نظر متفاوت داشته باشند و این مساله موجب اختلاف نظر و افزایش فشار بر کنندگان شود.

مطهری گفت: به برکت انقلاب اسلامی خدمات بسیار در بخش های مختلف به نقاط مختلف کشور ارائه شده و گرچه هنوز شکاف طبقاتی وجود دارد و در برخی مسایل سوء استفاده هایی اجرا شده یا کوتاهی هایی شده که باید اصلاح شود ولی عدالت نسبی ایجاد شده است و باید گام دوم انقلاب اسلامی را با درایت و به درستی برداریم و ارزش انقلاب خود را بدانیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شباهتی بین من و شهید مطهری وجود ندارد گفت: امام خمینی (ره) به طور کامل به این شهید اعتماد داشتند و عنوان کردند که مطهری پاره تن من بود و اگر آن شهید سال های بیشتری بعد از انقلاب در قید حیات بودند در بسیاری از مسایل کشور تاثیرگذار بوده و برخی موارد بهتر انجام می شد.

وی همچنین اضافه نمود: در دوره های قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی من از جریان اصولگرا فاصله نگرفتم بلکه آنها اسمم را از لیست خود خط زدند و جریان اصلاح طلب در دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی اسم من را وارد لیست خود کرد ولی من نه اصلاح طلب و نه اصولگرا هستم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 473

به "علی مطهری: من از اصولگرایان فاصله نگرفتم؛ آنها اسم من را خط زدند ، شباهتی به پدرم ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی مطهری: من از اصولگرایان فاصله نگرفتم؛ آنها اسم من را خط زدند ، شباهتی به پدرم ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید