عضو شورای شهر تهران: ظرفیت های منطقه 19 مغفول مانده است

به گزارش گروه سرگرمی، خبرگزاری خبرنگاران- عضو شورای شهر تهران گفت: بوستان ولایت به عنوان یکی از بزرگترین ظرفیت های تهران در حوزه گردشگری و سپری کردن اوقات فراغت شهروندان تهرانی، در منطقه 19 واقع شده، اما متاسفانه چندسالی رها شده است.

عضو شورای شهر تهران: ظرفیت های منطقه 19 مغفول مانده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مهدی پیرهادی امروز در جریان بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدید از منطقه 19 شهرداری تهران، درباره غفلت از ظرفیت های مختلف این منطقه به شهردار تذکر داد و اضافه کرد: بوستان ولایت به عنوان یکی از سرمایه های شهر تهران در این منطقه، احتیاجمند حمایت و سرمایه گذاری جدی در این خصوص است.

پیرهادی با اشاره به سایر معضلات و احتیاج های این منطقه، عنوان نمود که فقدان حتی یک بیمارستان در محدوده شهرداری منطقه 19، به عنوان یکی از احتیاج های اساسی این منطقه، مشهود است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید نمود: ایجاد بیمارستان از احتیاج های اساسی منطقه است که با تدبیر، پیگیری و همکاری مدیریت شهری و وزارت بهداشت، محقق خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه وجود 27 کوره آجرپزی در این منطقه، ظرفیت قابل توجهی است که بهره گیری از آن مغفول مانده است، گفت: 27 کوره آجرپزی شرایط نامشخصی دارد و مالکان به خاطر نداشتن جذابیت پهنه ای و مالی تمایلی به حل این مسائل ندارند.

عضو شورای تهران، اراضی 180 هکتاری محدوده خلازیل را از دیگر ظرفیت های منطقه دانست و گفت: متاسفانه این محدوده در حال حاضر جرم خیز است.

پیرهادی ادامه داد: این محدوده باید مشخص تکلیف گردد و با تدابیر مدیریتی از ظرفیت این پهنه برای افزایش سرانه های فرهنگی، خدماتی و اجتماعی بهره گرفته گردد.

وی، وضع املاک موقوفه ای در قسمت هایی از منطقه و ساخت و ساز های قدیمی را که در گذشته در این املاک اجرا شده است، پیچیده دانست و گفت: شهرداری با هماهنگی متولیان موقوفات آنجا، می تواند نسبت به مشخص تکلیف این محدوده تدابیری بیندیشد.

پیرهادی از اعضای شورای شهر و شهردار تهران خواست نسبت به احیای هویت محلات مرکز، به ویژه محلات جنوبی حساسیت داشته باشند و در این دوره از مدیریت شهری، برای برطرف مسائل بر زمین مانده محله ها کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1918

به "عضو شورای شهر تهران: ظرفیت های منطقه 19 مغفول مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو شورای شهر تهران: ظرفیت های منطقه 19 مغفول مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید