رویترز: نفتکش آدریان دریا تغییر راستا داد

به گزارش گروه سرگرمی، یک رسانه انگلیسی گزارش داد نفتکش آدریان دریا که بعضی منابع از حرکت آن به سمت بندر مرسین ترکیه خبر داده بودند، دقایقی پیش جهت خود را تغییر داده است.

رویترز: نفتکش آدریان دریا تغییر راستا داد

به گزارش گروه بین الملل گروه سرگرمی، خبرگزاری انگلیسی رویترز بعد از ظهر پنج شنبه با استناد به اطلاعات مؤسسه رفینیتیو که از مؤسسات وابسته به این خبرگزاری است اظهار داشت نفتکش آدریان دریا که گفته می شد در حال حرکت به سمت بندر مرسین ترکیه بوده، جهت خود را به طرف مقصدی نامعلوم تغییر داده است.

اطلاعات و نقشه های آنلاین پایگاه دریانوردی مرین ترافیک (marinetraffic.com) نیز حاکی از این است که نفتکش آدریان دریا (گریس-1) اکنون جهتی متفاوت از جهت بندر مرسین را در پیش گرفته و در حال دور شدن از این بندر جنوبی ترکیه است.

نفتکش آدریان دریا (گریس-1) حدود دو ماه قبل به بهانه بی اساس نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه توسط شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل الطارق توقیف شد.

در پی توقیف نفتکش گریس 1 بعضی منابع خبری مدعی شدند که این نفتکش حامل سلاح بوده است، اما دولت محلی منطقه جبل الطارق پس از انجام آنالیز های آزمایشگاهی دقیق تأکید کرد که نفتکش گریس 1 تنها حامل نفت خام بوده است.

دادگاه عالی جبل الطارق ابتدا در روز آدینه 14 تیر حکم توقیف این نفتکش حامل نفت ایران را به مدت 14 روز تمدید کرد و پس از خاتمه این دوره بار دیگر حکم به تمدید 30 روزه توقیف نفتکش گریس 1 داد.

پایان پنجشنبه بیست و چهارم مرداد، دادگاه عالی جبل الطارق با بی اعتنایی به فشارها و درخواست رسمی آمریکا برای تمدید توقیف نفتکش گریس-1 (آدریان دریا) حکم آزادی آن را صادر کرد و بامداد روز دوشنبه 28 مردادماه این نفتکش به سمت مقصد خود به راه افتاد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 290

به "رویترز: نفتکش آدریان دریا تغییر راستا داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: نفتکش آدریان دریا تغییر راستا داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید