دستور افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه ابلاغ شد

به گزارش گروه سرگرمی، تهران (پانا) - مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور دستور اداری به شعب این سازمان در سراسر کشور اجرای مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه را ابلاغ کرد.

دستور افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه ابلاغ شد

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در دستور اداری صادر شده از سوی مصطفی سالاری آمده است: در اجرای مصوبه هیات وزیران مبنی بر پیش بینی بار مالی ناشی از افزایش مدت مرخصی زایمان در لوایح بودجه سنواتی و یا لحاظ کردن به عنوان دیون دولت، لازم است واحدهای اجرائی سازمان تأمین اجتماعی به چند نکته توجه کنند.

بیمه شدگان زن با ارائه درخواست در سامانه خدمات غیرحضوری و بارگذاری مدارک و مستندات مربوطه شامل تصویر شناسنامه مادر، گواهی ولادت یا شناسنامه فرزند و گواهی پزشک ذیربط، می توانند در صورت تمایل از افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه بهره مند شوند.

واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی موظفند با رعایت تمام شرایط قانونی نسبت به صدور سند پرداخت کمک بارداری (مرخصی زایمان) موضوع این دستور اداری و ارسال آن به اداره کل امور مالی اقدام کنند.

معاونت برنامه ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین اجتماعی موظف است هزینه های ناشی از اجرای مصوبه مذکور را هر ساله به منظور پیش بینی در لوایح بودجه سنواتی به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام و در صورت عدم پیش بینی و یا عدم تخصیص اعتبار، هزینه های مربوطه را به عنوان دیون دولت درصورت های مالی سازمان لحاظ کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1638

به "دستور افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید