در گفت وگو با خبرنگاران مطرح شد؛ کاهش 47 درصدی معاملات مسکن در آذر ماه

به گزارش گروه سرگرمی، رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: برای رونق بازار مسکن باید با ارائه تسهیلات ارزان قیمت زمینه احیای دوباره بازار مسکن را فراهم کنیم.

در گفت وگو با خبرنگاران مطرح شد؛ کاهش 47 درصدی معاملات مسکن در آذر ماه

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه من به شدت با رکود معاملات مسکن مخالف هستم، گفت: از ابتدای دی ماه معاملات خرید و فروش یک درصد، مبایعه نامه ها 13 درصد و اجاره نامه ها 14 درصد کاهش یافته است و این آمار نشان دهنده رکود در این حوزه نیست، بلکه ما هم اکنون در بازار با کسادی روبه رو هستیم.

وی ادامه داد: در استان تهران معاملات خرید و فروش 21 درصد، مبایعه نامه ها 26 درصد و اجاره نامه ها 16 درصد کاهش یافته است و امیدواریم با انجام تدابیر لازم از سوی دولت بتوانیم رونق را در این بازار دوباره احیا کنیم.

خسروی به آمار معاملات مسکن استان تهران در آذر ماه امسال اشاره کرد و افزود: در تهران شاهد کاهش 47 درصدی معامله و 64 درصدی مبایعه نامه ها بودیم و به نظر می رسد که بازار خرید و فروش از رونق افتاده است و ما باید به فکر چاره اندیشی برای احیای این بازار از جمله دریافت مالیات از خانه های خالی و یا افزایش تسهیلات با نرخ های کم بهره باشیم.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با تأکید بر اینکه 174 شغل به صورت مستقیم با بخش مسکن در ارتباط هستند، افزود: زمانی که این بازار وارد رکود و یا کسادی می شود بیش از 100 شغل دچار مشکل و نابسامانی می شوند به همین دلیل باید سعی کنیم مانع ایجاد مشکل و یا رکود در این بازار شویم.

وی با بیان اینکه تا پایان سال شاهد هیچ افزایش قیمتی در بازار مسکن نخواهیم بود افزود: باید دولت اقدامات لازم را در راستای افزایش تولید مسکن به کار بگیرد و صحبت اخیر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر افزایش نیافتن تسهیلات مسکن مانع ایجاد رونق در این بازار می شود.

خسروی در پایان گفت: دولت باید تسهیلات خرید مسکن را همچنان ادامه دهد، زیرا که اگر تسهیلات خرید مسکن قطع شود این بازار دچار دگرگونی های بسیاری می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 70

به "در گفت وگو با خبرنگاران مطرح شد؛ کاهش 47 درصدی معاملات مسکن در آذر ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در گفت وگو با خبرنگاران مطرح شد؛ کاهش 47 درصدی معاملات مسکن در آذر ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید