درخواست روسیه از چین و هند برای حل تنش های مرزی

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از تایمز هند، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که به هند سفر نموده، در مصاحبه ای از چین و هند خواست تا یک راه حل سیاسی مورد توافق دوجانبه برای حل و فصل بحران به وجود آمده در منطقه مرزی لداخ، بدون مداخله خارجی پیدا نمایند.

درخواست روسیه از چین و هند برای حل تنش های مرزی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

لاوروف در ادامه گفت: ما فرایند عادی سازی را در خط کنترل واقعی (LAC) از نزدیک دنبال می کنیم. ما از توافقاتی که پس از مکالمه تلفنی وزرای خارجه هند و چین در 25 فوریه 2021 با هدف حل اوضاع حاصل شد، استقبال می کنیم. ما به اهداف دهلی نو و پکن برای اقدام مستقل و در چارچوب ساز و کارهای گفتگوی دوجانبه و بدون دخالت کشورهای خارجی احترام می گذاریم.

در 25 فوریه، وزیر خارجه هند در تماسی تلفنی با وانگ یی، همتای چینی خود روابط میان دهلی نو و پکن را مورد آنالیز قرار داد.

سخنگوی وزارت خارجه هند آدینه اظهار داشت، پس از گفتگوی تلفنی وزرای خارجه دو کشور، دهلی نو انتظار دارد که پکن در حل و فصل بحران لداخ مشارکت کند.

دو طرف ماه گذشته نیروهایشان را از منطقه ای موسوم به خطر کنترل واقعی عقب کشیدند و دهمین دور نشست فرماندهان ارشد با بحث درباره مسائل به جامانده در رابطه با این منطقه دنبال شد.

از جنگ سال 1962 میان هند و چین، این دو کشور فاقد مرز مشخصی در هیمالیا هستند. به دنبال درگیری مرگبار سال گذشته در لداخ، هند و چین حضور نظامی خودشان را در آنجا تقویت کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1523

به "درخواست روسیه از چین و هند برای حل تنش های مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روسیه از چین و هند برای حل تنش های مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید