تلاش سودان برای خروج از جنگ یمن

به گزارش گروه سرگرمی، عمر قمر الدین وزیر خارجه سودان جمعه شب ضمن بیان اینکه ورود نیروهای این کشور به جنگ یمن در دوره رهبری عمر البشیر اجرا شده، گفت که دولت انتقالی سودان درحال تلاش برای خارج کردن نیروها از این جنگ است.

تلاش سودان برای خروج از جنگ یمن

به نقل از فرانس 24، قمرالدین اضافه کرد: ورود به جنگ مانند خروج از آن نیست و ما در زمان البشیر وارد جنگ یمن شدیم؛ اما اکنون در تلاش هستیم تا از آن خارج شویم و بسیاری از نیروهای ما به سودان بازگشتند و تنها شمار اندکی باقیمانده اند.

پیش تر پایگاه خبری میدل ایست آی گزارش داده بود که خارطوم با اعزام صدها جنگجو به یمن مشارکت خود در جنگ این کشور را از افزایش داده است.

وزیر خارجه سودان همچنین در خصوص حضور نیروهای سودانی در جنگ لیبی گفت: حتی یک سرباز سودانی هم در لیبی نیست و در خصوص نیروهای مزدور باید گفت که آن ها ارتباطی با دولت ندارند و درباره حضور مزدوران سودانی در لیبی اطلاعی نداریم.

این درحالی است که پیش تر رسانه ها گزارش داده بودند، امارات متحده عربی مزدورانی از سودان برای جنگ در کنار نیروهای ژنرال خلیفه حفتر موسوم به ارتش ملی لیبی به این کشور اعزام کرده است.

سودان در زمان رهبری عمر البشیر در سال 2015 از طرف عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن وارد جنگ شد و نیروهای آن به ویژه در سواحل این کشور در دریای سرخ فعالیت داشتند.

پس از انقلاب مردمی در آوریل 2019 عمر البشیر از قدرت برکنار شد و از آن زمان سودان توسط دولت انتقالی مرکب از حاکمان نظامی و غیرنظامی اداره می شود و آنها شروع به خارج کردن نیروهای خود از یمن کردند.

با این حال، چند صد تن از نیروهای شبه نظامی در عدن تحت کنترل امارات در مرز عربستان و یمن باقی ماندند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1230

به "تلاش سودان برای خروج از جنگ یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش سودان برای خروج از جنگ یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید