با مقاصد گردشگری ناشناخته و رویایی ایتالیا آشنا شوید (بخش دوم)

به گزارش گروه سرگرمی، در بخش اول این مقاله به معرفی 10 مورد از زیباترین مقاصد دیدنی ایتالیا پرداختیم که سفر به هرکدام خاطراتی فراموش نشدنی در اذهان سفر دوستان تداعی می نماید. برای آشنایی با دیگر نقاط ناشناخته این کشور با خبرنگاران همراه شوید.

با مقاصد گردشگری ناشناخته و رویایی ایتالیا آشنا شوید (بخش دوم)

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

مقاله های مرتبط:

11. شهر ماترا، ناحیه باسیلیکاتا، جنوب ایتالیا

تیم جپسون درباره ناحیه باسیلیکاتا می نویسد:

پنجاه سال قبل شهر ماترا یکی از فقیرترین شهرهای غرب اروپا شناخته می شد و 20 هزار نفر از ساکنان آن در غارهای محقری که شبیه لانه زنبور بود، در دره تنگ و عمیق پایین شهر زندگی می کردند. این خانه ها در دهه 1960 تخلیه شدند و از آن موقع تا مدتی قبل متروکه بودند. اما حالا حدود 2 هزار نفر از ساکنان قدیمی این خانه ها به محل زندگی شان بازگشته اند و در این ناحیه کافه ها، نمایشگاه ها، رستوران ها و مهم تر از همه هتل های زیبایی بازگشایی نموده اند. گویا تولدی دوباره در طالع شهر پر قدمت ماترا نوشته شده بود.

جپسون در ادامه می نویسد:

اما حتی بدون در نظر دریافت غارهای شگفت آور این شهر که یونسکو آن ها را در زمره اصلی ترین سکونت گاه های انسان های غارنشین دریای مدیترانه قرار داده، بقیه نواحی شهر هم زیبا و غیرعادی است. در خیابان های کوچک ماترا که قدمتشان به قرون وسطا برمی گردد، ساختمان هایی با سنگ های عسلی رنگ بنا شده اند که زیبا جلوه می نمایند. میدان های آرام و بی جنب وجوش در کنار چشم اندازهای طبیعی و دل فریب این شهر برای هر انسان با ذوقی تحسین برانگیز است.

رستوران های ماترا غذاهای سنتی مطبوعی پخت می نمایند که در هیچ مکان دیگری نظیرش پیدا نمی گردد. از طرفی حدود 150 غار کلیسا در میان خانه های محقر بافت قدیم شهر وجود دارند که بعضی از قدیمی ترین نقاشی های دیواری ایتالیا در آن ها نگه داری می گردد.

12. شهر راولو، ناحیه کامپانیا، جنوب غرب ایتالیا

بیشتر بازدیدنمایندگان ساحل آمالفی در ناحیه کامپانیا برای اقامت گزیدن به سراغ شهرهای آمالفی و پوزیتانو می روند و از سیاحت در شهر راولو که بر فراز تپه قرار گرفته و بهترین دورنماها، باغ ها و هتل های ناحیه کامپانیا را در خود جای داده است غافل می مانند.

جوانا سیمنز کارشناس مقاصد گردشگری جنوب ایتالیا در توصیف شهر راولو می نویسد:

راولو آرام ترین و جذاب ترین شهر تفریحی ناحیه کامپانیا است که مانند لانه عقاب بر فراز چشم انداز مبهوت نماینده شهر ناپل قرار گرفته است.

شروع تابستان بهترین زمان برای سیاحت در خیابان های عمدتا بدون ترافیک این شهر و خوش گذرانی در تراس ها و آلاچیق های شیک باغ های شهر است. از کنار این تراس های باصفا چشم انداز دل انگیز دریای مدیترانه به روی بازدیدنمایندگان گگردده می گردد.

13. شهر تریست، ناحیه فریولی ونتزیا جولیا، شمال شرق ایتالیا

هلن پیکلز کارشناس مقاصد گردشگری وب سایت تلگراف شهر تریست را این گونه تصویر می نماید:

شهر بندری تِریست سرشار از طراوت و زندگی است، تاریخچه بسیار جذابی دارد و احتمالا مرغوب ترین قهوه ایتالیا در این شهر سرو می گردد. اگر می خواهید راز یک زندگی شاد و پویا را کشف کنید رهسپار این شهر بندری شوید که در نقطه دنجی بین مرز ایتالیا و اسلوونی قرار گرفته است. شهروندان تریست زندگی را با شور و اشتیاقی مثال زدنی پی می گیرند که این اشتیاق در رفتار آن ها ملموس و برای گردشگران بسیار جالب است.

مردم این شهر همه روزه با طلوع سپیده دم رهسپار ساحل بارکولا می شوند و تا ماه نوامبر (آذرماه) که هوا رو به سردی می رود به تفریحشان ادامه می دهند. بدون شک حس سرزندگی بی خاتمه شهروندان تریست، دستاورد قرار دریافت این شهر در ناحیه مرزی ایتالیا است. تریست در دوره های گوناگون میزبان دودمان های مختلفی مانند امپراتوری روم، امپراتوری هابسبورگ، رژیم موسولینی، آلمانی ها و نیروهای متفقین بوده است. نتیجه این برخورد فرهنگی نوعی آمیزش باشکوه در سنت های قومی و سبک های معماری این شهر است.

هلن پیکز در ادامه به تجربه جالبش در این شهر گریز می زند:

من در یک گردش پانزده دقیقه ای در تریست با کلیسای ارتدکس های صربستانی، ارتدکس های یونانی و پروتستان های سوییسی برخورد کردم، در عین حال کنیسه تریست بزرگ ترین کنیسه یهودیان در سراسر اروپا است.

14. بخش گارگانو، ناحیه پولیا، جنوب شرق ایتالیا

پل لی از نویسندگان وب سایت تلگراف در توصیف گارگانو می نویسد:

پارک ملی گارگانو در جنوب ایتالیا با سواحل پوشیده از شن، جنگل های وسیع کاج و موقعیت جغرافیایی عالی که در آن گرمای تابستان با نسیم دلپذیر دریای آدریاتیک در هم می آمیزد، مکانی دنج برای گذراندن تعطیلات در ایتالیا است.

گردشگرانی که دوستدار خلوتی و آسایش هستند اگر در ماه اوت (نیمه مرداد تا نیمه شهریور ماه) به این منطقه سفر نمایند مسافران خارجی اندکی در این شهر می بینند. گارگانو از مفرح ترین نواحی طبیعی ایتالیا است که تا حد زیادی در میان گردشگران خارجی ناشناخته است.

اما دروازه ورود به گارگانو شهر بندری و پر جنب وجوش باری است. این شهر یک قلعه نورماندی زیبا و چندین رستوران فاخر دارد که گردشگران می توانند پیش از ورود به گارگانو بازدید کوتاهی از آن داشته باشند.

15. شهرهای راگوسا و چفالو، منطقه سیسیل، جنوب ایتالیا

تیم جپسون به مسافران منطقه سیسیل توصیه می نماید برای یک بار هم که شده از شهر شلوغ تا اورمینا چشم پوشی نمایند و در عوض یکی از شهرهای راگوسا یا چفالو را در جنوب شرق سیسیل مقصد سفرشان قرار دهند.

او در توصیف این شهرها می نویسد:

راگوسا یک شهر تاریخی و جذاب است که دو شهر کوچک تر مودیکا و نوتو را در برمی گیرد. این شهرها برای غذاهای خوشمزه، سبک معماری عجیب قرن هجدهمی و چشم اندازهای دل انگیزشان زبانزد هستند. شهر محافظت شده چفالو ساحل دل انگیز و معماری قرون وسطایی جذابی دارد. این شهر بیش از همه برای کلیسای جامع نورماندی و بسیار بزرگش شهرت یافته است.

جپسون همچنین به گردشگران توصیه می نماید که بازدید از رشته کوه بکر مادونیه در ساحل شمالی سیسیل را از دست ندهند.

16. منطقه کوهپایه ای لانگه، ناحیه پیدمونت، شمال ایتالیا

تیم جپسون در اظهارنظر درباره ناحیه پیدمونت می نویسد:

پیدمونت صرف نظر از پیست های اسکی معروفش در میان دوستداران ایتالیا ناحیه ای بسیار ناشناخته است. این شهر از حیث هنر آشپزی و پخت غذاهای متنوع در زمره مقاصد ممتاز ایتالیا قرار گرفته است.

جنبش مردمی اسلو فود که به حمایت از غذاهای اصیل و بومی در مقابل فست فودها برخاست و مردم ایتالیا را به کاشت محصولات کشاورزی تشویق کرد، ابتدا در این منطقه شروع شد و بعد در سراسر دنیا گسترش یافت. برای گشت وگذار در سرسبزترین فضاهای ییلاقی پیدمونت، گردشگران بایستی راستا کوهپایه های لانگه و شهرهای برا، آلبا، بارولو، باربارسکو و سرالونگا را در پیش بگیرند... پارک ملی آلپ ماریتیم در جنوب ناحیه پیدمونت هم مناظر کوهستانی باشکوهی دارد که گردشگران اندکی زیبایی های آن را درمی یابند.

17. شهر راونا، ناحیه امیلیا-رومانیا، شمال ایتالیا

راونا شهر کوچکی در ناحیه اِمیلیا-رومانیا است که مانند دو شهر مجاورش مانتوا و فرارا دور از کانون توجه گردشگران قرار گرفته است. این شهر با در بردریافت آثار خاتم کاری بی نظیری که مربوط به قرون وسطا و امپراتوری روم شرقی هستند گوشه ای از عظمت تاریخ ایتالیا را به تصویر می کشد.

آن هنلی در یادداشت خود درباره شهر راونا می نویسد:

خاتم کاری های به جا مانده از دوره امپراتوری بیزانس در شهر راونا جزو عجایب کشور ایتالیا هستند. این خاتم کاری ها در هنگام شب روشنایی خیره نماینده ای دارند و گردشگران را غرق در زیبایی خود می نمایند. در طول جشنواره هنری موزاییکو دی نوته که هر سال تابستان به مدت دو ماه از تاریخ اول ژوئیه تا دوم سپتامبر (11 تیر تا 12 شهریورماه) در راونا برگزار می گردد، درهای چهار بنای مهم شهر برای بازدید به روی گردشگران و هنر دوستان باز می شوند.

آن هنلی در ادامه یک توصیه برای مسافران شهر راونا دارد:

توصیه می کنم گردشگران با برنامه ریزی قبلی و هم زمان با برگزاری جشن سنت آپولیناره به راونا سفر نمایند. این جشن از دیرباز برای بزرگداشت یک قدیس پرهیزگار در راونا برگزار می گردد. در جریان این مراسم کنسرت های بی نظیری اجرا می گردد، دکه های غذا در خیابان ها از مردم پذیرایی می نمایند و آتش بازی و نمایش های جالبی در شهر برگزار می گردد.

شهرهای پارما و بولونیا نیز در این ناحیه از نظر آشپزی و تنوع غذایی جزو بهترین شهرهای ایتالیا هستند.

18. جزیره مارتیمو، مجمع الجزایر کوهستانی آیگادیان، جنوب ایتالیا

لی مارشال تجربه بازدیدش از جزیره مارتیمو را این گونه توضیح می دهد:

من وقتی برای اولین بار در جزیره مارتیمو اقامت کردم یکی از فروشندگان به طور اتفاقی مرا شناخت و پس از صحبت کوتاهی که با هم داشتیم پرسید: شما که قصد ندارید درباره این جزیره راهنمای سفر بنویسید، درست است؟ لحن او توام با تهدید نبود بلکه متوجه شدم که فقط می خواست از این موضوع اطمینان حاصل کند. او در نهایت گفت: ما با بازدیدنمایندگانی که به اینجا می آیند مسئله ای نداریم، اما خیلی مایل نیستیم توریست ها اینجا را بشناسند. البته باید بگویم این بحث مربوط به چند سال قبل است و از آن موقع تا به حال این موضوع را چند جای دیگر هم مطرح نموده ام. به هر حال این جزیره سبز و زیبا در دریای مدیترانه و ساحل غربی سیسیل بیشتر پاتوق مشتری های ثابت و متمول است تا گردشگران کم توقف.

مارشال سپس در توصیف چشم انداز مارتیمو می نویسد:

در جزیره مارتیمو خودروی شخصی وجود ندارد و تعداد هتل های آن اندک است. نکته خوشایند درباره این جزیره رفتار دور از تکبر ساکنان آن است. اهالی جزیره مارتیمو برخلاف بومیان بعضی جزایر زیبای ایتالیا، از جمله باری و پانتلریا که رفتارشان توام با افاده فروشی است، رفتاری محبت آمیز با گردشگران دارند.

به علاوه این جزیره برای گردشگرانی که به دنبال مکانی بکر و تمیز برای راه پیمایی، غواصی و حمام آفتاب هستند مقصدی ایده آل است.

19. شهرهای هرکولانیوم و اوپلونتیس، ناحیه کامپانیا، جنوب غرب ایتالیا

مری برد از دانشمندان حوزه ادبیات داستانی و مجری تلویزیون انگلستان درباره شهر باستانی پمپی می نویسد:

شهر مدفون شده پمپی همواره در صدر اخبار گردشگری کشور ایتالیا قرار گرفته است. اما گردشگرانی که دوست دارند در محیطی آرام و بدون ازدحام نظاره گر گوشه هایی از تاریخچه روم باستان باشند، بهتر است به یکی از مکان های دیدنی کمتر شناخته شده اطراف آتش فشان وزویو سفر نمایند.

شهر هرکولانیوم یکی از این مقاصد جذاب است که شهروندان ایتالیا آن را خواهر کوچک شهر پمپی می خوانند و در 16 کیلومتری شمال پمپی واقع شده است. اگر چه هرکولانیوم در مقایسه با پمپی بازدیدنمایندگان کمتری به خود جذب می نماید، اما من توصیه می کنم که گردشگران برای تکمیل مشاهدات خود از شهرهای روم باستان و ویرانه های آتش فشان وزوویو، حتما از این شهر بازدید نمایند.

ویلای ساحلی اوپلونتیس در حومه شهر پمپی یکی دیگر از گوهرهای ناشناخته ناحیه کامپانیا به شمار می رود. مری برد در توصیف این ویلا می نویسد:

اوپلونتیس یک قصر جالب و مجلل است که از دوران امپراتوری روم به یادگار باقی مانده است. در فضای پشت این قصر یک استخر بسیار بزرگ به ابعاد استخرهای المپیک وجود دارد که لذت بازدید از قصر را دو چندان می نماید.

20. شهر جنوا، ناحیه لیگوریا، شمال غرب ایتالیا

کریس لیدبیتر کارشناس گردشگری وب سایت ایندیپندنت در توصیف شهر جنوا می نویسد:

جنوا مرکز ناحیه لیگوریا و از جمله شهرهای مدیترانه ای است که با حفظ شکوه گذشته اش همچنان جزو بنادر پر التهاب ایتالیا به شمار می رود. بندر پورتو آنتیکو دارای کافه ها، رستوران های شیک و قصرهای مجللی است که با ثروت اندوخته جنوا در دوره رنسانس ساخته شده اند و عظمت تاریخ این شهر را به رخ می کشند.

در میان این قصرها پالازو روسو فاخرترین قصر شهر است و نقاشی های بسیار لطیفی را از دو نقاش نام آور عصر رنسانس اروپا پائولو ورونز و آنتونی فان دیک در خود جای داده است.

بهترین هتل جنوا هتل معروف و با قدمت بریستول پالاز است که از سال 1905 تاکنون از میهمانان این شهر پذیرایی می نماید. قیمت اتاق های دوخوابه این هتل از 123 یورو (428 هزار تومان) شروع می گردد.

21. ونیز ناشناخته، ناحیه ونتو، شمال ایتالیا

ونیز شهر گمنامی نیست، اما گوشه و کنار آن پر از جاذبه های ناشناخته است که بازدید از آن ها خاطره سفر به ونیز را بیش از پیش به یادماندنی می نماید. آن هنلی به گردشگران ونیز پیشنهاد می نماید که از همراه شدن با خیل گردشگران صرف نظر نمایند، و در عوض جزیره تورچلو را که زمانی پرجمعیت ترین جزیره ونیز بوده و حالا به خلوتگاهی دنج تبدیل شده، مقصد سفرشان قرار دهند. جزیره تورچلو دارای دو کلیسای زیبا و یک موزه معروف به نام کورینی اِستامپالیا است که آثار هنری زیبنده ای مانند نقاشی نطق در معبد اثر جیووانی بلینی درونش نگه داری می گردد.

جاناتان گلانسی یکی دیگر از کارشناسان مجرب مقاصد گردشگری ونیز به گردشگران توصیه می نماید که با یک تور جداگانه از کامپی ها یا میدان های نقلی و بی مانند ونیز دیدن نمایند.

او دراین باره می نویسد:

میدان های نقلی ونیز به نوبه خود از شگفتی های این شهر به شمار می روند. این میدان های کوچک و بی نظیر در مکان های مختلفی مانند بیرون نشستگی ساختمان ها، خیابان های سنگ فرش شده، لنگرگاه های پرتردد، بندرگاه های آلامد شهر که میزبان دور همی های شبانه هستند، در اطراف برج کج پیزا و بالاخره در حوالی پل های کوهان شکل ونیز وجود دارند.

در اطراف بعضی از این میدان ها رستوران های شیک و کافه های بسیار قدیمی، دکان های اغذیه فروشی، سوپرمارکت ها و قنادی های مخصوص ایتالیایی دایر هستند که انواع خوراکی های خوشمزه را برای مشتریانشان سرو می نمایند. گردشگران با گشت و گذار در نقاط مختلف شهر و امتحان کردن این تنقلات، اوقات خوشی را از سفر به ونیز ضمیمه خاطراتشان می نمایند.

کدام یک از شهرها یا مناطق ناشناخته ایتالیا برای شما جذاب تر است؟ چرا؟

منبع: کجارو / The Daily Telegraph
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 503

به "با مقاصد گردشگری ناشناخته و رویایی ایتالیا آشنا شوید (بخش دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مقاصد گردشگری ناشناخته و رویایی ایتالیا آشنا شوید (بخش دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید