باید با تکیه بر توان داخلی، قدرت برتر در سطح بین المللی به دست بیاوریم

به گزارش گروه سرگرمی، عضو جمعیت پیشرفت و عدالت گفت: باید با تکیه به توان داخلی به سطحی از توانمندی دست پیدا کنیم که قدرت برتر را در سطح بین الملل داشته باشیم.

باید با تکیه بر توان داخلی، قدرت برتر در سطح بین المللی به دست بیاوریم

حسین قربانزاده در گفت وگو با ، درخصوص تمرکز بر فضای مقاومت به جای مذاکره، گفت: همواره منطق درست در برابر کشورهایی که به دنبال این بودند که اراده ملی و قدرت ایران را تضعیف نمایند این است که با تکیه به توان داخلی و ظرفیت های داخلی به سطحی از توانمندی دست پیدا کنیم که قدرت برتر را در سطح بین الملل داشته باشیم.

او توضیح داد: درباره این تصوری که بعضی در داخل دارند که ما با مذاکره می توانیم مسائل را حل کنیم، باید بگویم که هم تجربه نشان داده است که این روش نتیجه عکس می دهد و هم آن کشورهایی که ما با آنها در مذاکره ایم، برای کشور خودشان چنین مناسباتی در عرصه بین المللی نمی پذیرند و آنها هم از بعد از جنگ جهانی دوم به دنبال تقویت خود هستند.

او در خاتمه گفت: آنها بعد از تقویت درونی به دنبال ارتباطات و مناسبات درونی بودند. هیچ کشوری نمی تواند با تکیه بر ضعف درونش به دنبال موفقیت در عرصه بین الملل در قالب مذاکره یا معاهده یا توافق و هیچ موضوع دیگری باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 340

به "باید با تکیه بر توان داخلی، قدرت برتر در سطح بین المللی به دست بیاوریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید با تکیه بر توان داخلی، قدرت برتر در سطح بین المللی به دست بیاوریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید