انتقاد یونان از عدم حمایت های بروکسل برای مقابله با بحران پناهندگان

به گزارش گروه سرگرمی، دولت یونان انتقاد شدیدی به عدم حمایت اتحادیه اروپا از این کشور در غلبه بر بحران پناهندگان وارد نموده و خواهان یاری های بیشتر از این اتحادیه شد.

انتقاد یونان از عدم حمایت های بروکسل برای مقابله با بحران پناهندگان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل گروه سرگرمی به نقل از روزنامه آلمانی دی ولت، دولت یونان به عدم حمایت های اتحادیه اروپا از این کشور در غلبه بر بحران پناهندگان انتقاد سختی نموده و یاری بیشتر در این راستا را خواهان شد.

آیونیس موزالاس، وزیر مهاجرت یونان در این باره گفت: در حال حاضر حدود هفت هزار نفر در کشور ما اسکان یافته اند. اما کشورهای اروپایی که در اصل متعهد به پذیرش پناهندگان می باشند به درخواست های ما پاسخی نداده اند.

وی اعلام نمود که برای ماه سپتامبر سفری را به کشورهای اروپایی انجام می دهد تا در راستای عمل به تعهدات و توافقاتی که با یونان نموده اند به آن ها فشار وارد کند.

شورای وزیران اتحادیه اروپا در پاییز گذشته بر خلاف خواست بسیاری از کشورها تصمیم گرفتند حدود 160 هزار پناهنده را در عرض دو سال در سراسر اروپا تقسیم نمایند تا بار زیادی که در این زمینه بر دوش ایتالیا و یونان است را کم نمایند. اما از این تعداد تا به حال تنها 4 هزار پناهنده در اتحادیه اروپا توزیع شده اند.

بر اساس اطلاعات دولت یونان در حال حاضر در این کشور حدود 6 هزار پناهنده زندگی می نمایند که 1200 نفر از آن ها افراد زیر سن قانونی بدون همراه هستند.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 723

به "انتقاد یونان از عدم حمایت های بروکسل برای مقابله با بحران پناهندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد یونان از عدم حمایت های بروکسل برای مقابله با بحران پناهندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید