استقبال اتحادیه اروپا از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی

به گزارش گروه سرگرمی، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با استقبال از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای تقویت همکاری های فی مابین، تأکید کرد که کوشش ها برای حفظ توافق هسته ای ادامه خواهد یافت.

استقبال اتحادیه اروپا از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شامگاه چهارشنبه طی پیامی توئیتری از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای تقویت همکاری های فی مابین ابراز خرسندی کرد.

ساعاتی پس از انتشار بیانیه مشترک ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی که در آن از توافق دو طرف برای تقویت همکاری ها خبر داده شد، هلگا اشمید در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: خبر های خوب از تهران درباره همکاری بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی. اتحادیه اروپا به نقش بی طرف و مستقل آژانس اعتماد دارد.

وی اضافه نمود: در عین حال، هفته آینده ما به وسیله کمیسیون مشترک برجام که من از طرف جوزپ بورل [مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا]ریاست آن را بر عهده خواهم داشت، به کوشش های خود برای حفظ برجام ادامه خواهیم داد.

بعد از ظهر امروز چهارشنبه، جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در خاتمه سفر دو روزه رافائل گروسی مدیر کل آژانس به تهران و انجام مذاکرات دوجانبه، با انتشار بیانیه ای مشترک از توافقات تازه خود برای تقویت همکاری ها خبر دادند.

در این بیانیه اعلام شده است که آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق نموده اند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت نموده، و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از 16 ژانویه 2016 بصورت موقت توسط ایران در حال انجام است، ارتقاء بخشند.

بر اساس توافق امروز، ایران به طور داوطلبانه به دو مکان معین شده توسط آژانس دسترسی داده، و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل خواهد نمود.

آژانس بین المللی انرژی نیز به موجب توافقی در بیانیه مشترک به آن اشاره شده است، هیچ سؤال دیگری از ایران و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان هایی فراتر از آنچه که توسط ایران تحت موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اظهار شده اند، ندارد.

در خاتمه بیانیه مشترک ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح شده است که آژانس با حفاظت از تمامی اطلاعات محرمانه پادمانی مطابق با اساسنامه آژانس، مفاد مرتبط در موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی، و محرمانگی رژیم، استاندارد ها و رویه های تثبیت شده آژانس، نگرانی های امنیتی ایران را همچنان مدنظر قرار خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1148

به "استقبال اتحادیه اروپا از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال اتحادیه اروپا از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید