شروع چهارمین همایش ملی باستان شناسی در دانشگاه بیرجند

به گزارش گروه سرگرمی، چهارمین همایش ملی باستان شناسی ایران با حضور پژوهشگرانی از سراسر کشور در دانشگاه بیرجند شروع شد.

شروع چهارمین همایش ملی باستان شناسی در دانشگاه بیرجند

به گزارش خبرنگاران، امروز یکم آبان، چهارمین همایش ملی باستان شناسی ایران با حضور پژوهشگران و محققان باستان شناسی و علوم مرتبط از سراسر کشور در دانشگاه بیرجند آغاز شد.

احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند در این همایش اظهار کرد: بیرجند و منطقه قهستان فرهنگ و تاریخ پرافتخاری دارد.

وی با بیان اینکه یکی از افتخارات این منطقه تربیت نیروی انسانی است، اضافه نمود: خراسان جنوبی از دیرباز صادرات معلم داشته است.

رئیس دانشگاه بیرجند بیان نمود: در دانشگاه بیرجند وارث این ویژگی پرافتخار استان هستیم و امیدواریم در معرفی این منطقه و گسترش فرهنگ این منطقه پیروز عمل کنیم.

حسین بارانی، رئیس دانشکده هنر بیرجند و همایش ملی باستان شناسی نیز در این همایش اظهار کرد: دبیرخانه دائمی این همایش در سال 91 در دانشکده هنر دانشگاه بیرجند تاسیس شد.

وی با تشکر از روسای پیش این دانشکده برای کوشش در راستای برگزاری این همایش ملی، یادآور شد: امیدواریم این همایش بتواند نقطه آغاز برای ادامه فعالیت های پژوهشی بوده و مسیری را برای ادامه راه هموار کند.

این همایش ملی با ارائه سخنرانی های علمی و برگزاری کارگاه ها و ارائه پژوهش های این حوزه تا فردا ادامه خواهد داشت. همچنین در این همایش، نمایشگاه آثار دانشجویان دانشکده هنر و انجمن های علمی دانشگاه نیز افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 463

به "شروع چهارمین همایش ملی باستان شناسی در دانشگاه بیرجند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع چهارمین همایش ملی باستان شناسی در دانشگاه بیرجند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید