200 راستا طبیعت گردی در آذربایجان شرقی برای نوروز 99 آماده شد

به گزارش گروه سرگرمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آماده شدن 200 راستا طبیعت گردی استان برای حضور گردشگران در بهار 99 خبر داد.

200 راستا طبیعت گردی در آذربایجان شرقی برای نوروز 99 آماده شد

به گزارش گروه سرگرمی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با اشاره به اینکه بیش از 200 جهت طبیعت گردی در 5 محور گردشگری استان تعریف شده است، گفت: همه جهتها به نزدیک ترین روستای هدف گردشگری ختم می شوند که بخش عمده ای از آژانس های مسافرتی استان طی یک سال اخیر با برگزاری تورهای طبیعت گردی به معرفی جامع این مناطق پرداخته اند.

آبدار در ادامه با اشاره به اپلیکیشن های مستر تریپ، هیچ هاب، هاریتا، از دسترسی آسان گردشگران به جهتهای طبیعت گردی آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: اپلیکیشن های یادشده، نوآوری استارت آپی آذربایجان شرقی است که از سال گذشته در اختیار گردشگران قرارگرفته و بازخورد بسیار خوبی در بین گردشگران داشته است.

او ادامه داد: محورهای گردشگری استان در پنج محور تعریف شده که محور اول مربوط به تبریز- مرند - جلفا، محور دوم تبریز- اهر- کلیبر و خداآفرین، محور سوم اسکو- آذرشهر- مراغه- بناب و ملکان ، محور چهارم تبریز- بستان آباد - میانه و محور پنجم نیز تبریز- بستان آباد - سراب است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی بابیان اینکه 52 روستای هدف گردشگری در پنج محور مذکور قرار دارند، گفت: بخش عمده ای از روستاهای هدف در محور دوم گردشگری استان قرار دارند که به موجب بهره مندی از ظرفیت بزرگ جنگل های ارسباران سالانه پذیرای حجم بالایی از گردشگران داخلی و خارجی هستند.

آبدار در خاتمه با تأکید بر اینکه سیاست اداره کل در توسعه طبیعت گردی مبتنی بر اهداف توسعه پایدار تدوین شده است، گفت: باید توجه داشت که در صورت عدم دقت به اصول حفاظت از میراث طبیعی، شاهد از بین رفتن این ظرفیت غنی خواهیم بود، لذا یکی از مهم ترین اولویت های این اداره کل نظارت بر نحوه برخورد و بهره مندی از مواهب طبیعی است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 807

به "200 راستا طبیعت گردی در آذربایجان شرقی برای نوروز 99 آماده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 راستا طبیعت گردی در آذربایجان شرقی برای نوروز 99 آماده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید