2 خبر خوش وزیر اقتصاد برای تولیدکنندگان

به گزارش گروه سرگرمی، وزیر اقتصاد و دارایی از تخفیفات و بخشودگی های ویژه مالیاتی برای تولیدکنندگان و افزایش اختیارات استانی بانک ها در استان ها برای ارائه تسهیلات اطلاع داد.

2 خبر خوش وزیر اقتصاد برای تولیدکنندگان

به گزارش فارس، سیداحسان خاندوزی امشب در حاشیه نشست با فعالان مالی منتخب استان آذربایجان شرقی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: نشست بسیار خوب و سازنده کنار نقد های جدی و پیشنهاد های مفیدی در حضور استاندار آذربایجان شرقی و مقام های استانی با کارآفرینان برجسته استان داشتیم که بعضی از موارد نیازمند شرح و تبیین بود که تا حد زیادی اختلاف نظر ها و سوءتفاهم ها مرتفع شد و بعضی از مطالبات جدی و به حق کارآفرینان که از طرف دستگاه های اجرایی، بانک ها، گمرکات و ... مطرح شد که به طور جدی پیگیری می گردد.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به دو موضوع و خبر خوش برای کارآفرینان گفت: در حوزه شرکت های تولیدی کشور که به افزایش اشتغال خودشان در فهرست بیمه ای خودشان در سال 1401 نسبت به سال 1400 داشته باشند، تخفیفات و بخگرددگی های ویژه مالیاتی ظرف یک هفته اعلام خواهیم کرد که یاری به اشتغال آفرینی گردد.

وی بعلاوه خبر خوش دوم خود به کارآفرینان را در حوزه تسهیلات بانکی خاطرنشان کرد و گفت: بسیاری از تولیدنمایندگان از طولانی بودن فرآیند تسهیلات به ویژه تسهیلات بزرگ صنعتی شاکی بودند بنا شد که ان شاءالله شورای هماهنگی بانک ها که بانک های دولتی در کشور ذیل این شورا همکاری می نمایند، اختیارات استانی بانک های خودشان را برای سقف تسهیلات افزایش دهند و این را به شکل جدی از رئیس شورای هماهنگی بانک ها پیگیری خواهیم کرد که ظرفت همین هفته های آینده می تواند گشایش در شرایط تسهیلات و اعتبارات استان های مختلف ایجاد کند.

وزیر اقتصاد و دارایی بعلاوه با اشاره به افزایش 50 درصدی مالیات در لایحه بودجه سال 1401 اظهار کرد: اندازه مالیات وصولی در بودجه 1401 نسب به سال قبل 50 درصد افزایش نشان می دهد که از رویکرد های قطعی وزارت اقتصاد و دولت است، اینکه دولت با کاهش 5 درصدی نرخ مالیات تولیدنمایندگان مدافع کاهش بار مالیاتی بر تولیدنمایندگان است و این اندازه افزایش عایدی مالیاتی صرفا با تکیه بر فرار های مالیاتی و مالیات بر بخش های غیرمولد کشور و سوداگری و سفته بازی وصول خواهد شد.

وی اضافه کرد: تولیدنمایندگان از این بابت نه تنها نگرانی نداشته باشند بلکه هر مواردی را که اجحاف نسبت به مالیات حق و قانونی آن ها هست مستقیما به حوزه بازرسی وزارت اقتصاد ارسال نمایند و به صورت ویژه این موارد آنالیز و رسیدگی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2038

به "2 خبر خوش وزیر اقتصاد برای تولیدکنندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 خبر خوش وزیر اقتصاد برای تولیدکنندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید