کیفیت هوای پایتخت قابل قبول شد

به گزارش گروه سرگرمی، تهران (پانا) - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا کیفیت هوای پایتخت امروز ( 11 بهمن ماه) پس از پنج روز آلودگی مستمر در محدوده قابل قبول قرار گرفته است و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود.

کیفیت هوای پایتخت قابل قبول شد

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که حاکمیت ناپایداری جوی همراه با پراکندگی آلاینده ها تا صبحگاه امروز (11 بهمن ماه) باعث شده است که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

طی روز وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در شرایط مطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیش بینی می گردد با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت، کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

صبح فردا (12 بهمن ماه) با افزایش ترافیک انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزوده گردد. وزش باد نسبتا شدید در بعضی ساعات بعدازظهر نیز پاعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. این شرایط تا اواخر وقت فردا (12 بهمن) ادامه دارد و پیش بینی می گردد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 117 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 59 است و هوا در محدوده قابل قبول واقع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1431

به "کیفیت هوای پایتخت قابل قبول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای پایتخت قابل قبول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید