کشف 50 فقره سرقت سریالی 30 میلیاردی

به گزارش گروه سرگرمی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران از دستگیری 6سارق منزل و 2 مالخر اموال سرقتی و کشف 50 فقره سرقت خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را بیش از 30 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

کشف 50 فقره سرقت سریالی 30 میلیاردی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری ایران آنلاین، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان در تشریح این خبرگفت: چندین فقره سرقت منزل مشابه به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و بررسی اولیه نشان از این داشت، سارق یا سارقان در ساعات اولیه شب یا بامداد با تخریب قفل درب ورودی وارد منازل مال باختگان شده و اموال با ارزش آن ها را از قبیل طلاجات و وجه نقد را سرقت کرده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت منزل و دایره اطلاعات جنایی پایگاه ششم قرار گرفت، ادامه داد: در بررسی اولیه تعیین شد که سارقان پس از تخریب درب ورودی حتی آیفون های تصویری که دارای حافظه ضبط تصویر بوده را نیز سرقت کرده اند.

این مقام انتظامی گفت : در تحقیقات میدانی در محدوده جغرافیایی محل سرقت آغاز و به دست آمد سارقان در اکیپ های 3 و 4 نفره با استفاده از ماسک با خودروی پژو 207 و موتورسیکلت کلیک در محل های سرقت حاضر شده اند.

سرهنگ کنجوریان با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی شماره پلاک انتظامی خودروی سارقان شناسایی شد، گفت: با بررسی های پلیسی تعیین شد که پلاک انتظامی خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در سامانه پلیس دارد.

وی با بیان اینکه با تلاش بی وقفه کارآگاهان تعیین شد باندی 6 نفره از سارقان حرفه ای به سرکردگی امیر تبعه افغانستان سرقت های متعدد منازل را مرتکب شده اند، اضافه نمود: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی شناسایی مخفیگاه سارقان در دستور کار قرار گرفت و به دست آمد، سارقان دارای مخفیگاه هایی متعددی در نقاط مختلف تهران می باشند که پس از سرقت به مخفیگاه خود مراجعه و اموال سرقتی را تقسیم می کنند.

سرهنگ کنجوریان بیان داشت : مراقبت های ویژه پلیسی از محل های تردد سارقان ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه جدیدی از سارقان که یک بوتیک لباس فروشی در فرحزاد بود شناسایی شد.

این مقام پلیسی اضافه نمود: با هماهنگی های قضائی کارآگاهان به مخفیگاه متهمان اعزام و پیروز شدند در دوم مهرماه در دو عملیات مستقل 5 تن از اعضای باند را دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه ششمین عضو باند نیز در عملیات دیگری توسط کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر و در اختیار این پایگاه قرار گرفت، گفت: متهمان در بازجوئی اولیه به فروش اموال سرقتی به 2 مالخر به نام باقر و سعید اعتراف و با شناسایی مخفیگاه این مالخران در شهرک بعثت و یافت آباد هر دو مالخر در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان وی مقداری طلاجات مسروقه کشف شد.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه متهمان به 50 فقره سرقت در نقاط مختلف شهر تهران، از قبیل: سعادت آباد، شهران، پونک، خانی آباد، بریانک، قزوین، آذری، بلورسازی، منیریه، ابوذر و... با همدستی یکدیگر اعتراف کرده اند، ابراز داشت: تا کنون 21 تن از مال باختگان شناسایی شده اند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در انتها اضافه نمود: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را 30 میلیارد ریال برآورد کرده اند و متهمان برای کشف سایر جزئیات پرونده در اختیار این پایگاه قرار دارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1247

به "کشف 50 فقره سرقت سریالی 30 میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 50 فقره سرقت سریالی 30 میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید