پرتاب بعدی سایوز در اوایل ماه دسامبر خواهد بود، سفر فضانورد اماراتی به تعویق افتاد

به گزارش گروه سرگرمی، مدیر اجرایی سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آر.تی روسیه درباره زمان پرتاب بعدی سایوز گفت که خدمه جدید در اوایل ماه دسامبر به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام خواهند شد.

پرتاب بعدی سایوز در اوایل ماه دسامبر خواهد بود، سفر فضانورد اماراتی به تعویق افتاد

به گزارش ایسنا؛ سرگئی کریکالف مدیر روسکاسموس یادآور شد که فضانوردان ساکن ایستگاه بین المللی به احتمال زیاد در اواسط ماه دسامبر برای آنالیز آسیب سایوز ام.اس-9 به یک راهپیمایی فضایی دست خواهند زد. در ابتدا انتظار می رفت که فضانوردان در تاریخ 15 نوامبر راهپیمایی فضایی داشته باشند و بدنه خارجی سایوز ام.اس-9 را برای یافتن آثاری از سوراخ بوجود آمده مورد آنالیز قرار دهند.

وی اضافه نمود: پرواز بعدی، به هر حال در ماه دسامبر برنامه ریزی شده، اما اکنون با مشورت هایی که انجام شده سعی خواهیم کرد تا آن را اوایل ماه دسامبر انجام دهیم تقریبا طبق چیزی که برنامه ریزی شده بود.

طبق برنامه قبلی این ناو باید 28 نوامبر پرتاب می شد که بعد از حادثه ناکامی سایوز ام.س-10 اعلام شد تا مدت نامعلومی به تاخیر افتاده است. گرچه روسکاسموس هنوز از نتیجه تحقیقات علل حادثه رسما سخنی نگفته اما ظاهرا آن را یافته و به همین دلیل تصمیم گرفته اند سایوز ام.اس-11 را با چند روز تاخیر در اوایل دسامبر راهی فضا نمایند. بر عرشه این ناو فضانورد روسکاسموس اولگ کانوننکو, دیوید سن ژاک کیهان نورد سازمان فضایی کانادا و آنه مکلین از ناسا حضور خواهند داشت.

لازم به یادآوری است که در 11 اکتبر، در هنگام پرتاب ناو کیهانی سایوز ام.اس-10 موشک بالابرنده دچار نقص فنی گشت و خدمه ایستگاه فضایی بین المللی مجبور به فرود اضطراری شدند. پرواز خدمه ناکام سایوز ام.اس-10 به ایستگاه برای بهار سال 2019 برنامه ریزی شده است. به این ترتیب سفر فضانورد اماراتی تا مدت نامعلومی به عقب افتاد زیرا قرار بود همراه با دو فضانورد سایوز ام.اس-12 راهی ایستگاه فضایی بین المللی شوند و بعد از سفری 10 روزه با سایوز ام.اس- 10 به زمین بازگردد که با تغییر برنامه های سایوز, مسلما در حال حاضر جایی برای گردشگر اماراتی در دو ناو بعدی وجود ندارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 515

به "پرتاب بعدی سایوز در اوایل ماه دسامبر خواهد بود، سفر فضانورد اماراتی به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب بعدی سایوز در اوایل ماه دسامبر خواهد بود، سفر فضانورد اماراتی به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید