هشدار؛ این روغن ها باعث فراموشی می شوند

به گزارش گروه سرگرمی، تهران (پانا) - با توجه به این که تهدید زوال عقل بیش از هر زمان دیگری به چشم می خورد تلاش ها برای یافتن درمان نیز در حال افزایش است. تأثیر زوال عقل بر جامعه غیرقابل اندازه گیری است و بار اقتصادی و عاطفی را به دوش می کشد. در این میان یکی از روغن هایی که به طور گسترده در پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد با کاهش عملکرد ذهنی مرتبط است.

هشدار؛ این روغن ها باعث فراموشی می شوند

به گزارش خبرآنلاین، زوال عقل بیانگر وضعیتی وخیم است که سالانه زندگی میلیون ها نفر را از بین می برد. شروع علائم آن پیش فراینده و ناراحت کننده است که به طور کلی با کاهش تدریجیِ چابکی ذهنی معین می شود. تا همین اواخر، تعداد کمی از تحقیقات ارتباط بین الگوهای غذایی خاص و خطر ابتلا به این بیماری را بررسی کرده بودند. با این حال، یک مجموعه از تحقیقات نشان می دهد که روغنی که به طور گسترده در پخت و پز استفاده می شود، می تواند به سلول های مغز آسیب برساند و خطر زوال ذهنی را افزایش دهد.

طبق یک مطالعه، اسید چرب موجود در مجموعه ای از مواد به ظاهر سالم می تواند با آسیب رساندن به سلول های مغز، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

اسیدهای چرب ضروری امگا 6 که عموماً به عنوان یک ترکیب سالم معرفی می شوند، ترکیباتی هستند که در همه جا به طور عمده در روغن نباتی یافت می شوند. طبق گزارش نشریه خط سلامت، غذاهای حاوی بالاترین غلظت این ماده مغذی عبارتند از: روغن سویا (50 گرم)، روغن ذرت (49 گرم)، سس مایونز (39 گرم)، گردو (37 گرم)، تخمه آفتابگردان (34 گرم) و بادام (12 گرم).

این مطالعه که از طریق موسسه بیماری های عصبی گلادستون انجام شد، نشان داد که سطوح بالای اسید آراشیدونیک، یک اسید چرب امگا 6، با تغییرات مغزی که معمولاً در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر یافت می شود مرتبط است.

به همین علت محققان، سطح آراشیدونیک اسید را در مغز موش ها قبل از انجام آزمایش حافظه به نام آزمون معمای آبی موریس نیز اندازه گیری کردند.

رنه سانچز مخیا، که مدیریت این مطالعه را در سانفرانسیسکو بر عهده داشت گفت: شگفت انگیزترین تغییری که ما در موش های آلزایمری کشف کردیم، افزایش اسید آراشیدونیک و متابولیت های مرتبط در هیپوکامپ (ناحیه ای کاملا شناخته شده از مغز است که در حافظه دخیل است) بود، مرکز حافظه ای که زود و به شدت تحت تأثیر بیماری آلزایمر قرار می گیرد.

اسید آراشیدونیک نقش کلیدی را در تولید سد خونی مغزی ایفا می کند، غشایی که همچون فیلتر عمل کرده و از نورون ها در برابر آلاینده های بالقوه خطرناک در جریان خون محافظت می کند.

این یافته ها که در مجله علوم اعصاب منتشر شد، نشان داد که اسید آراشیدونیک بیش از حد می تواند برای مغز مضر باشد.

محققان، سطوح این ماده شیمیایی را در مغز موش های سالم و موش هایی که با علائم مشابه آلزایمر پرورش داده بودند، اندازه گیری کردند.

در گروه دوم، مجموعه ای از اسکن های مغزی، تشکیل واضح پلاک های پروتئینی را در بخش های مهم مغز برجسته کرد که معینه بیماری آلزایمر است.

این پلاک ها با آنزیمی تداخل ایجاد می کند که مسئول تجزیه اسید آراشیدونیک به انواع مواد شیمیایی است. در همین حال این یافته ها با آزمایش های بیشتر روی سلول های انسانی، که از طریق همان تیم انجام شد، مطابقت داشت. دانشمندان دریافتند که مسدود کردن این آنزیم سطوح شیمیایی اسید آراشیدونیک را در مغز جوندگان کاهش می دهد و از کاهش حافظه و رفتار جلوگیری می کند.

درحالی که یافته ها ارتباط احتمالی بین امگا 6 و بیماری آلزایمر را نشان می دهد، سایر اسیدهای چرب امگا ممکن است تأثیر معکوس بر مغز داشته باشند. برای مثال، اسیدهای چرب مانند امگا 3 ممکن است از مغز در برابر زوال شناختی محافظت کند. پژوهشی که سال گذشته در نشریه رفتار مغز و ایمنی منتشر شد، اثر محافظتی امگا 3 را در موش هایی که غذاهای فرآوری شده مصرف می کردند، بروز داد.

این تیم دریافتند که مکمل رژیم غذایی فرآوری شده با اسید چرب امگا 3 DHA از مسائل حافظه جلوگیری کرده و اثرات التهابی غذاهای فرآوری شده را کاهش می دهد. علاوه بر این، در جوندگانی که غذاهای فرآوری شده مصرف می کردند، تیم مربوطه شواهدی از زوال سریع تر مغز را پیدا کرد که در فاصله کوتاه چهار هفته به وقوع پیوست.

روث بارینتوس، محقق در موسسه تحقیقات پزشکی رفتاری در دانشگاه اوهایو، گفت: این یافته ها نشان می دهد که مصرف رژیم غذایی فرآوری شده می تواند در حافظه نقص های قابل توجه و ناگهانی ایجاد کند که در بین جمعیت سالخورده، با کاهش سریع حافظه احتمال بیشتری برای پیشرفت به بیماری های تخریب کننده عصبی مانند بیماری آلزایمر وجود دارد.

این محقق در انتها اضافه نمود: با آگاهی از این موضوع، شاید بتوانیم غذاهای فرآوری شده را در رژیم غذایی خود محدودتر کنیم و مصرف غذاهای غنی از اسید چرب امگا 3 DHA را افزایش دهیم تا از این پیشرفت فرایند جلوگیری کنیم یا آن را کاهش دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1940

به "هشدار؛ این روغن ها باعث فراموشی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ این روغن ها باعث فراموشی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید