مخالفت آلمان با تصمیم سازمان ملل در به رسمیت شناختن حق پناهندگی به دلایل اقلیمی

به گزارش گروه سرگرمی، وزارت کشور آلمان تصمیم کمیته حقوق بشر سازمان ملل در به رسمیت شناختن حق پناهندگی به دلیل خطراتی که به دلیل تغییرلت آب و هوایی برای افراد حاصل می گردد را رد کرد.

مخالفت آلمان با تصمیم سازمان ملل در به رسمیت شناختن حق پناهندگی به دلایل اقلیمی

با تور بهار آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل گروه سرگرمی به نقل از هفته نامه اشپیگل، دولت آلمان تصمیم سازمان ملل در به رسمیت سناختن حق پناهندگی به دلایل اقلیمی را رد کرد.

یک کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل تصمیم گرفته است حق پناهندگی در صورتی که زندگی پناهجویان در اثر تغییرات آب و هوایی در معرض خطر قرار گیرد را به رسمیت بشناسد، اما دولت آلمان با این تصمیم سازمان ملل مخالفت نموده است.

دولت آلمان بر این عقیده است که کسی که به دلیل عواقب ناشی از تغییرات آب و هوا کشور خود را ترک کند نمی تواند در آلمان درخواست پناهندگی نموده و از حمایت های پناهندگان برخوردار گردد.

یک سخنگوی وزارت کشور آلمان اعلام نموده است که البته بین تغییرات آب و هوایی و مهاجرت ارتباط وجود دارد؛ اما این مسئله تا به حال به اندازه کافی مورد آنالیز قرار نگرفته است. به زعم دولت آلمان بیشتر مطالعات نشان می دهد که تغیرات زیست محیطی می تواند به مهاجرت بیانجامد، اما تنها دلیل برای مهاجرت نیست.

کمیته حقوق بشر سازمان ملل حق پناهندگی به دلیل خطراتی که از تغییرات آب وهوایی حاصل می شوند را به رسمیت شناخت. بانی این مصوبه، شکایت یک شهروند جزیره کیریباس است .

روز سه شنبه کمیته حقوق بشر سازمان ملل نتیجه آنالیز شکایت یک شهروند جزیره کیریباس، یکی از جزایر کارائیب، را منتشر کرد .

این مرد از دولت نیوزیلند به دلیل نپذیرفتن تقاضای پناهندگی خانواده اش به کمیته حقوق بشر شکایت نموده بود. دلیل مهاجرت این خانواده از این جزیره بسیار کوچک، بالا رفتن سطح آب اقیانوس، از بین رفتن زمین های زراعتی و احتمال نابودی تمامی جزیره اعلام شده بود .

خبرگزاری آلمان به نقل از یووال شانی، یکی از کارشناسان کمیته حقوق بشر، نوشت که این تصمیم معیارهای جدیدی را برای دلایل پناهندگی مشخص می نماید .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 692

به "مخالفت آلمان با تصمیم سازمان ملل در به رسمیت شناختن حق پناهندگی به دلایل اقلیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت آلمان با تصمیم سازمان ملل در به رسمیت شناختن حق پناهندگی به دلایل اقلیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید