قیمت ها در قبوض گاز تغییر می نماید

به گزارش گروه سرگرمی، راه حل دولت برای اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال موجب تغییر در قبوض مشترکان گاز خواهد شد و از این پس مشترکان خوش مصرف پاداش خواهند گرفت.

قیمت ها در قبوض گاز تغییر می نماید

به گزارش ایسنا، پس از اعمال سیاست های تشویقی در صنعت برق، به نظر می رسد که دولت به دنبال کاهش مصرف گاز نیز با اعمال همین سیاست است چراکه روز گذشته هیات وزیران بر تشویق و اهدا پاداش به مشترکان خوش مصرف به توافق رسیدند.

در این جلسه مقرر شد تا مشترکان خانگی که مصرف گاز آن ها در 16 آبان تا 15 اسفندماه هر سال، نسبت به دوره مشابه سال های 96 و 97 در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب، بیش از 10 درصد کاهش یابد، مشمول پاداش صرفه جویی شوند.

همچنین با توجه به رشد روزافزون جمعیت و رشد ساخت وساز مسکن و توسعه اشتغال و لزوم مهار و مدیریت مصرف گاز در کشور، هیئت وزیران تصمیم هایی را به منظور اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال (16 آبان تا 15 اسفندماه) اتخاذ کرد.

به موجب تصمیم دولت، مشترکان گاز طبیعی بخش خانگی که مصرف گاز آن ها در دوره زمانی یادشده در هر سال، نسبت به دوره مشابه سال های 96 و 97 در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب، بیش از 10 درصد کاهش یابد، مشمول تخفیف (پاداش صرفه جویی) معادل 15 درصد گازب های صورتحساب دوره خواهند شد.

در صورت افزایش مصرف، مطابق مصوبه دولت و براساس درصدی که معین شده است، به گازبهای آن ها افزوده می گردد. شایان یادآوری است که افزایش مصرف گاز در ساختمان های اداری نیز مشمول این افزایش قیمت می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1308

به "قیمت ها در قبوض گاز تغییر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ها در قبوض گاز تغییر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید