قضات شجاع، دست متجاوزان را از حقوق عمومی کوتاه نمایند

به گزارش گروه سرگرمی، خبرنگاران/کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: سه مولفه سلامت دستگاه قضائی، مقابله با مفاسد مالی وحفظ شان و صندلی قاضی و تکریم ارباب رجوع به عنوان 3 اولویت اصلی تحول در دستگاه قضایی از طرف ریاست قوه قضائیه بطور جدی دنبال می گردد که خوشبختانه با اقبال عموم مردم همراه شده است.

قضات شجاع، دست متجاوزان را از حقوق عمومی کوتاه نمایند

یدالله موحد صبح امروز سه شنبه سوم دیماه در آئین تودیع و معارفه دادستان شهربابک اظهار کرد: قوه قضاییه باید گوش شنوایی برای جامعه باشد و برای تحقق این امر مهم دادستانی ها به عنوان پیشانی دستگاه قضا نقش برجسته ای دارند.

موحد با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد وجهه دستگاه قضایی خدشه دار گردد،گفت:یکی از برنامه های مهم دشمنان و معاندین نظام هموراه تضعیف دستگاه قضائی کشور بوده است زیرا آنان می دانند که قوه قضائیه، قوه ای مقتدر در کشور است که می تواند با ظلم، فساد و بی عدالتی مبارزه کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه اقتدار دستگاه قضائی موجب تقویت و پایداری امنیت در جامعه می گردد اظهار کرد: مدیران قضائی و مسئولان باید توجه ویژه ای به موضوع تامین امنیت، حمایت از رونق فراوری و مسائل زیست محیطی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سِمت قضا صندلی و منزلت رفیعی دارد، اضافه نمود: تصدی مناصب قضایی در تمامی شرایط سخت سخت و طاقت فرسا و در عین حال خطیر و حساس می باشد و اجرای عدالت برکات بی شماری عائد جامعه اسلامی می نماید.

موحد با تاکید بر اینکه عدالت قضایی بیشتر مسائل جامعه ما و هر جامعه ای را مرتفع می نماید، بیان نمود: گرفتاری های جامعه که ناشی از طغیانگری، تعدی و تعرض به حقوق افراد و حقوق عمومی که ناشی از زیاده طلبی و خودخواهی است فقط با کارآمدی دستگاه قضایی فیصله می یابد و اگر بخواهیم جامعه ای عاری از فساد و تبعیض داشته باشیم، یکی از لوازم دستیابی به این شرایط مطلوب کوشش برای ارتقای دستگاه قضایی و کارآمدی آن است.

عالی ترین مقام قضائی استان کرمان اضافه نمود: همه باید باور کنیم که این ظرفیت و استعداد در قوه قضائیه وجود دارد و با همکاری سایر ارکان حاکمیت سلامت جامعه را تضمین می نماید هر چند که مسیری سخت و طولانی را باید طی کرد ولی قابل وصول و در دسترس است.

وی مطرح نمود: قاطبه قضات کشور پر کوشش، مبتکر و حقیقتا خستگی ناپذیرند و مدیریت کلان قوه قضاییه مصمم است با بهره گیری از توان عظیم قضایی کشور گام های بلندی را به سمت کارآمدی و ارتقاء مطلوب این دستگاه بردارد تا این دستگاه عظیم بتواند به نحو احسن به وظایف خطیر و مهم خودش عمل کند و بر اساس منشور گام دوم انقلاب رو به جلو و با شتاب لازم حرکت کند.

موحد تاکید نمود: سلامت قوه قضاییه و سالم سازی محیط دستگاه قضایی، مقابله با مفاسد در ساختارهای مالی و پولی کشور، توجه به کرامت مراجعان به دستگاه قضایی و صیانت از عزت و شئونات همکاران قضایی و اداری در صدر اولیت های قوه قضائیه و دادگستری استان کرمان است

رئیس کل دادگستری استان کرمان توضیح داد: نفوذ و منزلت قضات و کارکنان دستگاه قضایی نبایستی آسیب ببیند و قضات شجاع و بی باک و عادل باید بتوانند در فضایی امن و بی حاشیه و مقتدرانه به وظیفه الهی خود عمل نمایند و حامی ستمدیدگان باشند و دست متجاوزان را از حقوق عمومی کوتاه نمایند.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بیان نمود: دادسرا یکی از ارکان مهم سازمان قضایی کشور است و ماموریت های سنگین و با اهمیتی دارد مایه مباهات است که دادستان ها با همه محدودیت و موانع پیروز شدند به مسئولیت های خطیر خود جامعه عمل بپوشانند.

به گزارش گروه سرگرمی در این مراسم از زحمات و خدمات دوساله آقای شهسواری دادستان سابق شهربابک تقدیر و آقای مظفری به عنوان دادستان جدید شهرستان شهربابک منصوب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 627

به "قضات شجاع، دست متجاوزان را از حقوق عمومی کوتاه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قضات شجاع، دست متجاوزان را از حقوق عمومی کوتاه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید