غریب آبادی: تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی از قبل طراحی شده است

به گزارش گروه سرگرمی، خبرنگاران : سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین در خصوص گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی پیرامون فعالیت های اتمی ایران در تاسیسات نطنز توضیح داد که تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی در هماهنگی با برنامه از قبل طراحی شده است.

غریب آبادی: تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی از قبل طراحی شده است

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، کاظم غریب آبادی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران بیان داشت: این تغییر روش، موضوع تازه ای نبوده و کاملا مرتبط با اقدامات و تصمیمات فنی است و در پرسشنامه اطلاعات طراحی که از سوی ایران به آژانس در هفته قبل ارائه شد نیز از قبل پیش بینی شده بود.

وی اضافه نمود: در پرسشنامه آمده بود که غنی سازی 60 درصدی ابتدا در دو زنجیره ماشین های آی آر شش و آی آر چهار به طور موازی انجام می گردد و بعد از چند روز، دو زنجیره به یکدیگر متصل و اصطلاحا کوپل می گردند و در حالت جدید، زنجیره آی آر شش دارای خروجی محصول 60 درصد شده و زنجیره آی آر چهار نیز به صورت تاندم به غنی سازی 20 درصدی اختصاص می یابد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین المللی انرژی اتمی اضافه نمود: تا پیش از این، به هر دو زنجیره مواد تا 5 درصد بطور جداگانه تزریق می شد و محصول 60 درصد نیز از هر زنجیره جداگانه برداشت می شد، اما در روش جدید دو زنجیره به هم کوپل (متصل) شده فقط با یک بار تزریق مواد تا 5 درصد، دو محصول متفاوت 60 و 20 درصد برداشت می گردد. در واقع، از این طریق، عملیات غنی سازی به شدت بهینه تر شده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی بیان کرد که روز گذشته راستی آزمایی کرد که غنی سازی 60 درصدی در یک زنجیره آی آر شش انجام می گردد و زنجیره ماشین های آی آر چهار همزمان به غنی سازی 20 درصدی اختصاص یافته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1542

به "غریب آبادی: تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی از قبل طراحی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی از قبل طراحی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید