طرح 110 لبخند در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اجرا شد، شروع هفدهمین رکاب زنی حرم تا حرم

به گزارش گروه سرگرمی، اجرای طرح 110 لبخند در دانشگاه علوم پزشکی کاشان، نواخت زنگ گردشگری در کاشان، برگزاری کلاس اتفاء حریق پرسنل یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی و گردشگری کاشان و شروع هفدهمین رکاب زنی حرم تا حرم از مهمترین اخبار کوتاه کاشان است.

طرح 110 لبخند در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اجرا شد، شروع هفدهمین رکاب زنی حرم تا حرم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل رایگان دبیرستان در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران از کاشان، همزمان با شروع ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی کاشان، کانون فرهنگی دانشجویی آوای مهر این دانشگاه طرح 110 لبخند را اجرا می نماید که در این طرح، 110 بسته لوازم التحریر شامل احتیاج یک سال تحصیلی دانش آموزان احتیاجمند با قیمت 29 هزار تومان به فروش می رسد.

آشنایی با اهداف و فعالیت های سال گذشته کانون آوای مهر این دانشگاه، ثبت نام و عضوگیری از اهداف برگزاری این طرح عنوان شده است. جمع آوری عروسک و اسباب بازی برای بچه ها بی سرپرست، اجرای طرح ناردونه (عیادت از بیماران بخش های مختلف بیمارستان شهید بهشتی به مناسبت شب یلدا)، طرح زمستون خدا (بافت شال گردن و کلاه توسط دانشجویان برای بیش از 30 نفر از دانش آموزان بهزیستی کاشان) و طرح جمع آوری کتاب های کنکوربرای کتابخانه های محروم منطقه از اقدامات و فعالیت این کانون است.

زنگ گردشگری در کاشان به صدا درآمد

محمود خدمتی در مراسم نواختن زنگ گردشگری در هنرستان ربیعی کاشان ضمن گرامیداشت این روز، شهرستان کاشان را از شهرهای مهم در زمینه گردشگری دانست و گفت: از دیرباز شهرستان کاشان به خاطر اقلیم متفاوت چهارفصلی، مورد توجه بوده است و کاشان نیامند توجه بیشتر مسئولین در خصوص برنامه ریزی در حوزه گردشگری است.

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشان اضافه نمود: نام گذاری یک روز به نام روز جهانگردی و هفته گردشگری در تقویم رسمی کشور نشان دهنده اهمیت این مقوله در کشور است.

مسعود خاندایی که از دیگر سخنرانان این مراسم بود از برنامه ریزی ها و بستر سازی های مناسب زیر ساختی گردشگری در سال های اخیر در شهرستان کاشان اطلاع داد و گفت: حجم گردشگر خارجی و داخلی که همه ساله وارد شهرستان می گردد از بسیاری از مراکز استان های کشور بیشتر است و این اهمیت کاشان را در زمینه مقصد گردشگری نشان می دهد.

معاون فرمانداری ویژه کاشان اضافه نمود: برای مناسب سازی فضا در مجموعه های مختلف به ویژه زیرساخت های گردشگری در جهت استفاده افراد ناتوان و کم توان نیز برنامه ریزی خوبی اجرا شده است.

مصطفی جوادی نیز کاشان را شهر مشاهیر،هنرمندان و عالمان بنام دانست و گفت: نکته مغفول در گردشگری کاشان شناساندن این مشاهیر به گردشگران است که این خود می تواند جاذبه جدیدی برای گردشگری باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه نمود: ایجاد خانه مشاهیر در یکی از خانه های تاریخی کاشان می تواند به هر چه بهتر شناساندن این مشاهیر به گردشگران یاری کند که امیدوارم هر چه سریعتر این امر در کاشان محقق گردد.

حجت اله ناصحی پور نیز در این مراسم گفت: شعار ملی روز اول هفته گردشگری، گردشگری برای همه - همه برای گردشگری است که به همین دلیل برنامه های این هفته طراحی و اجرایی شده است.

مسئول گردشگری اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کاشان اضافه نمود: اضافه شدن رشته گردشگری در هنرستان ربیعی از اقدامات ارزشمندی است که می توان این امر مهم را به فال نیک گرفت.

برگزاری کلاس اتفاء حریق پرسنل یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی و گردشگری کاشان

حسین ناصحی پور با اعلام این مطلب گفت: در اولین روز از هفته گردشگری و در آستانه روز ملی آتش نشانی، دوره آموزشی اطفاء حریق ویژه پرسنل یگان حفاظت میراث فرهنگی کاشان با توجه به ارتباط مستقیم نیروهای این یگان با تأمین امنیت ابنیه تاریخی و استقرار آن ها در این بناها و لزوم آموزش و آگاهی از مباحث ایمنی و نحوه پیشگیری و مقابله با حوادث و اطفاء حریق با حضور 30 از پرسنل یگان حفاظت و سربازان در محل مجموعه باغ موزه فین کاشان بصورت تئوری و عملی برگزار گردید.

مسئول پایگاه حفاظتی اداره میراث فرهنگی کاشان اضافه نمود: این دوره به منظور اطفاءحریق و به کارگیری کپسول های خاموش نماینده دستی پرسنل یگان حفاظت به منظور بالابردن آکاهی و توانایی های پرسنل درمقابل حریق های احتمالی و همچنین جلوگیری از حوادث برگزارشد.

وی توضیح داد: در این دوره آموزشی، برای آشنایی با مواد محترقه و خطرات ناشی از آتش سوزی، راه های پیشگیری و مقابله با حریق و مواد قابل اشتعال، روش های استفاده از انواع خاموش نماینده ها و نحوه اطفاء حریق از طریق کپسول های آتش نشانی با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان برگزار گردید.

هفدهمین رکاب زنی حرم تا حرم با تجدید میثاق شهدا در کاشان شروع شد

تیم منتخب دوچرخه سواری سازمان فرهنگی ورزشی برای هفدهمین سال متوالی از مشهداردهال تا مشهدالرضا(ع) مسافت 1300کیلومتری را با عشق و ارادت به اهل بیت(ع) رکاب می زنند.

یازده دوچرخه سوار کاشانی با هدف ترویج فرهنگ ورزش، ایجاد روحیه با نشاط و سلامت در بین جوانان و نوجوانان، ارادت به خاندان پاک اهل بیت(ع) با موضوع برنامه های فرهنگی ورزشی و اطلاع رسانی صحیح در رقابتی سالم با معرفی ورزش هایی که سلامتی و شادابی به همراه دارد، در این جهت رکاب می زنند.

این رکاب زنی که به همت معاونت ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برگزار می گردد، به پاس احترام به ورزشکاران کاشانی و شهدایی که از این خطه کویری برخاستند، هر ساله گوشه ای از زحمات این بزرگ مردان تاریخ را با حرکت فرهنگی، ورزشی و مذهبی ارج می نهند.

فرهنگ و ارزش های دینی و شهادت، معرفی حضرت سلطانعلی علی بن امام محمد باقر(ع) در مشهد اردهال کاشان که هر ساله در دومین آدینه مهرماه مراسم سنتی مذهبی قالیشویان در آن مکان برگزار می گردد، بسیار جای کار دارد که با برگزاری چنین برنامه های ارزشی می توان این حرکت را ماندگارتر کرد.

تیم منتخب دوچرخه سواران کاشانی به عنوان نماینده این شهرستان در ورود به دیگر شهرها، نام کاشان را در این حرکت فرهنگی، ورزشی و ارزشی پایدارتر می نمایند.

تیم یازده نفره دوچرخه سواری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با حضور آقایان حسین کچوئی، محسن یزدان پناه، غلام همایونی، اسماعیل بزری، حسین خرم آبادی، ناصر مختص آبادی، محسن خشنودی، سیدعلی حسینی، علی خیامی، ابوالفضل صمیمت و به سرپرستی و مربی گری سجاد مظفری تبار و تدارکات مهدی نشاسته گیر همراهی می گردد.

تیم منتخب دوچرخه سواری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بعد از گل ریزان، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا در دارالاسلام کاشان و میثاق با شهدا و ادای احترام به آنها و بعد از افتتاح پارک آزادگان راوند حرکت خود را به طرف مشهد اردهال کاشان شروع کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 758

به "طرح 110 لبخند در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اجرا شد، شروع هفدهمین رکاب زنی حرم تا حرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح 110 لبخند در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اجرا شد، شروع هفدهمین رکاب زنی حرم تا حرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید