صالحی امیری: مطمئنا وزنه برداری به دوران اوج خودش باز می شود

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، در بازدید امروز مسئولان کمیته ملی المپیک از فدراسیون وزنه برداری، کیکاوس سعیدی دبیرکل، نصراله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک 2020 توکیو، مجید شایسته، عبدی افتخاری، علیرضا رحیمی اعضای هیئت اجرایی و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، سید محسن میر سرپرست موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک، بهداد سلیمی مشاور رئیس در امور قهرمانان، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک را همراهی کردند.

صالحی امیری: مطمئنا وزنه برداری به دوران اوج خودش باز می شود

در این بازدید علی مرادی رئیس فدراسیون، محسن بیراموند دبیر، مریم منظمی نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری و بعضی از پیشکسوتان این رشته از جمله محمد نصیری، مصطفی حکمپور و محمد زهتاب حضور داشتند.

سید رضا صالحی امیری در بازدید از فدراسیون وزنه برداری اظهار کرد: هدف اصلی ما از حضور در این فدراسیون قدردانی و خدا قوت به مجموعه فدراسیون وملی پوشان بوده است. خواستیم بار دیگر یادآوری کنیم که قدردان زحمات شما هستیم و مسائل و مسائل را در صحنه و از نزدیک ببینم و برای رفع آن تصمیم گیری کنیم.

وی اضافه نمود: مسئله اصلی این رشته تجهیزات است، با توجه به کمتر شدن دغدغه های خریداری تجهیزات، ما آمادگی داریم تا تجهیزات استاندارد را خریداری و وارد کنیم. در حال حاضر 25 هزار دلار برای تهیه این تجهیزات ورزشی تعهد می کنیم، علاوه بر آن هزینه های پروازی اعزام ملی پوشان به 2 رویداد ورزشی نیز پرداخت می شود.

صالحی امیری گفت: با تغییراتی که در فدراسیون جهانی شکل گرفته، موانع رشد نیز رفع شده است؛ وزنه برداری به دوره درخشان و اوج خودش بر می شود و سال 1400 سال وزنه برداری خواهد بود.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه اضافه نمود: ما احتیاجمندیم تا در کنار مسائل ورزشی به مسائل فرهنگی هم توجه داشته باشیم، همچنین توجه به پیشکسوتان که روح هر رشته هستند و نسل جدید احتیاج به الگوسازی دارند نیز نباید فراموش شود.

در ادامه این ملاقات کیکاوس سعیدی با اشاره به نخستین مدال تاریخی ایران در بازی های المپیک اظهار کرد: وزنه برداری چراغ مدال آوری ایران را روشن کرد و تا کنون 8 مدال را برای ایران به ارمغان آورده است. به هر حال وزنه برداری احتیاجمند حرکت نو است و با توجه به تغییرات در فدراسیون جهانی، وزنه برداری ایران باید بتواند ضمن کسب یک کرسی ارزشمند افتخار آفرینی کند.

همچنین در این بازدید نصراله سجادی با تاکید بر سختی رشته وزنه برداری گفت: رئیس سابق فدراسیون جهانی وزنه برداری هدفمند تصمیم می گرفت که منجر به ضایع شدن حق وزنه بردارن ما شد. من معتقدم وزنه برداری ما به صندلی اصلی خودش بر می شود و مجدداً افتخارات بسیار این رشته با تدبیر آقای مرادی محقق می شود.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری نیز ضمن خوش آمد گویی و قدردانی از حضور مسئولان ارشد ورزش کشور در فدراسیون وزنه برداری به ارائه گزارشی از این رشته پرداخت و گفت: در حال حاضر 2 گروه اردویی داریم، بخش جوانان و بانوان در همین مرکز با رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور برنامه های پیش رو اردو دارند و بزرگسالان نیز تمرینات خود را در خوزستان پیگیری می نمایند.

وی ادامه داد: همچنین برای آمادگی بیشتر به منظور کسب سهمیه برای حضور در مسابقات پارامریکن هستیم و با توجه به رویدادهای پیش رو هم در رده سنی جوانان و هم بزرگسالان شرایط خوبی داریم و فاصله کمی تا رسیدن به ایده ال داریم که الحمدالله زمان کافی برای رسیدن به آمادگی حداکثری داریم.

مرادی اضافه نمود: نداشتن تجهیزات کافی در این رشته از چالش های ماست، البته ما حداکثر بودجه خود را دریافت نموده ایم و تنها دغدغه ما تأمین تجهیزات مورد احتیاج برای ملی پوشان است. همچنین باید حق عضویت 2021 را پرداخت کنیم که برای این مهم احتیاجمند حمایت کمیته ملی المپیک هستیم.

وی در خاتمه ادامه داد: در مورد مساله تست های دوپینگ ابهاماتی موجود است و یافته های شفافی در دست نداریم، تا به امروز 30 نمونه تست اجرا شده است. منتظر دریافت جواب روشن از این تست ها هستیم که با توجه به هشدار جدید کمیته بین المللی المپیک در مورد این موضوع، ما انتظار داریم که با حمایت مسئولان، رشته وزنه برداری دچار چالش نشود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1483

به "صالحی امیری: مطمئنا وزنه برداری به دوران اوج خودش باز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: مطمئنا وزنه برداری به دوران اوج خودش باز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید