رویارویی کنگره و جامعه اطلاعاتی آمریکا بر سر قول ترامپ

به گزارش گروه سرگرمی، طبق گزارش واشنگتن پست، مضمون صحبت های ترامپ با یک رهبر خارجی، به تازگی باعث بروز کشمکش میان کنگره و جامعه اطلاعاتی آمریکا بر سر طرح شکایت رسمی علیه ترامپ شده است.

رویارویی کنگره و جامعه اطلاعاتی آمریکا بر سر قول ترامپ

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، نشریه واشنگتن پست طی گزارشی گفت در پی سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با یک رهبر خارجی که در آن یک وعده مطرح شده، یکی از مقامات جامعه اطلاعاتی آمریکا را بر آن داشته تا شکایتی رسمی به اتهام افشای اطلاعات ترتیب دهد.

یک مقام سابق به همین نشریه گفته است مکالمه ترامپ و این رهبر، از پشت تلفن انجام شده است؛ هوز معین نیست طرف دیگر این مکالمه چه کسی بوده و وعده مذکور در چه زمینه ای از سوی ترامپ مطرح شده است.

ژنرال مایکل آتکینسون، بازرس جامعه اطلاعاتی آمریکا، این موضوع را یک فوریت خوانده است و کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان از او خواسته تا اطلاعاتش در این خصوص را ارائه دهد.

آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، از جوزف مگوایر، رئیس موقت اطلاعات ملی آمریکا خواسته تا این شکایت به صورت رسمی ارائه گردد؛ این مقام اطلاعاتی مقرر است امروز (پنج شنبه) در جلسه استماعی در همین کمیته حاضر گردد.

جیسون کلیتنیک، مشاور مگوایر گفته است ارائه این طرح شکایت، در صورتی امکان پذیر است که پای یکی از اعضای جامعه اطلاعاتی در میان باشد؛ او این پرونده را فاقد این شرایط می داند.

سناتور برایان شاتس، طی پیامی توئیتری به این موضوع واکنش نشان داده و نوشته است: همه باید طالب پی بردن به عمق این مطلب باشند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 353

به "رویارویی کنگره و جامعه اطلاعاتی آمریکا بر سر قول ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویارویی کنگره و جامعه اطلاعاتی آمریکا بر سر قول ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید