اطلاعات کاربران علی بابا لو رفت

به گزارش گروه سرگرمی، گروه علی بابا قربانی ماهها عملیات استخراج اطلاعات وب از سوی یک شرکت مشاوره بازاریابی شد که اطلاعات مهمی نظیر نام و شماره تلفن کاربران در این پلتفرم را برای اهداف خود جمع آوری نموده است.

اطلاعات کاربران علی بابا لو رفت

دادگاهی در چین اظهار داشت کارمند یک شرکت مشاوره که به بازرگانان در فروشگاه آنلاین تائوبائوی علی بابا یاری می کرد، در زمینه جمع آوری بیش از یک میلیارد مورد اطلاعات از کاربران تائوبائو از سال 2019 و استفاده از آنها برای خدمت رسانی به مشتریانش گناهکار شناخته شد. دادگاه این کارمند و کارفرمایش را به بیش از سه سال حبس و پرداخت جریمه 450 هزار یوان (70 هزار و 260 دلار) محکوم کرد.

گروه علی بابا در بیانیه ای اظهار داشت هیچ یک از اطلاعات مصرف کنندگان به فروش نرفت و کاربران علی بابا از این اتفاق متحمل زیان اقتصادی نشدند. با این حال این واقعه با تلاشهای دولت چین برای محدود کردن مالکیت و مدیریت حجم عظیم اطلاعات توسط غولهای فناوری چینی نظیر علی بابا، تنسنت هولدینگز و میتوآن مصادف شده است.

سخنگوی تائوبائو هم گفت: تائوبائو منابع قابل توجهی را برای مقابله با جمع آوری غیرمجاز اطلاعات اختصاص داده زیرا اطلاعات خصوصی و امنیتی بالاترین اهمیت را دارند. ما اقدام غیرقانونی در جمع آوری اطلاعات را کشف کردیم و به همکاری با مقامات اجرایی برای دفاع و حمایت از منافع کاربران و شرکایمان ادامه می دهیم.

دولت چین کنترل روی حجم عظیم اطلاعاتی که توسط شرکتهای فناوری این کشور فراوری می گردد را تشدید نموده تا همزمان با تحکیم موقعیت خود به عنوان یک پیشرو در اطلاعات عظیم، نفوذ رو به رشد عظیمترین شرکتهای خصوصی چینی را محدود کند. قانون سیستم امنیت اطلاعات جدید چین که از اول سپتامبر به اجرا درآمد، به دولت چین این قدرت را می دهد تا شرکتهای فناوری را به دلیل سوءمدیریت داده دولتی اساسی تعطیل یا جریمه کند. قوه مقننه همچنین در حال طرح قانون حمایت از اطلاعات شخصی است که انتظار می رود سال جاری تصویب گردد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این اقدام موازی با بحثهایی است که در آمریکا در جریان است. قانونگذاران آمریکایی خواهان تجزیه غولهای فناوری نظیر فیس بوک و آلفابت شده اند و در اروپا، رگولاتورها به اقدامات ضد انحصارطلبی و دادن قدرت کنترل بیشتر روی اطلاعات شخصی به کاربران متمرکز شده اند. جو بایدن، رییس جمهور آمریکا روز چهارشنبه دستور بازبینی امنیتی اپلیکیشنهای نرم افزار خارجی را صادر و ممنوعیت اپلیکیشنهای چینی تیک تاک و وی چت که مربوط به دوران ترامپ بود و با مخالفت در دادگاههای آمریکایی روبرو شده بود را لغو کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1661

به "اطلاعات کاربران علی بابا لو رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات کاربران علی بابا لو رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید