رشد 5 درصدی تولید فولاد مبارکه در آبان ماه

به گزارش گروه سرگرمی، فولاد مبارکه در آبان ماه پیروز به تولید 630 هزار تن انواع محصولات فولادی شده که این عدد در قیاس با ماه قبل، 5 درصد رشد را نشان می دهد و بر همین اساس، کل تولیدات فولاد مبارکه در سال 98 به 5.3 میلیون تن رسیده است.

رشد 5 درصدی تولید فولاد مبارکه در آبان ماه

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، فولادسازان کشور با وجود گذشت یک سال از تحریم های یک جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و همچنین بروز مسائل ناشی از دخالت مستقیم دولت در بازار فولاد، همچنان بر مدار رونق باقی مانده و به مدد رشد صادرات خود به کشورهای مختلف، فرایند صعودی سودآوری خود را تقویت کرده اند. این در حالی است که در طی ماه های اخیر، در بالادست زنجیره فولاد و در بخش سنگ آهن، مسائل متعددی ایجاد شد و واحدهای بزرگ فولادی از جمله ذوب آهن با مشکل تأمین سنگ آهن روبرو شدند و این مسائل به سایر بنگاه ها نیز سرایت کرد. اوج این مسائل در اواخر مرداد و همچنین شهریور ماه مشاهده شد و پس از آن با پیگیری مدیران فولاد و همراهی رسانه ها، دولت مجبور به رفع این کسری و جلوگیری از خام فروشی صادراتی سنگ آهنی ها شد.

  • رشد 5 درصدی تولید در آبان ماه

اکنون با انتشار آمار عملکرد تولید و فروش فولادی ها می توان رونق مجدد تولید در این صنعت را مشاهده کرد و با نظر به این اصل مهم که تولید فولاد، بهترین شاخص برای سنجش شرایط صنعت در یک کشور است، این اتفاق را باید به فال نیک گرفت. بر اساس صورت های مالی منتشر شده از سوی فولاد مبارکه اصفهان، این شرکت در آبان ماه پیروز به تولید 630 هزار تن انواع محصولات فولادی شده که این عدد در قیاس با ماه قبل، 5 درصد رشد را نشان می دهد و بر همین اساس، کل تولیدات فولاد مبارکه در سال 98 به 5.3 میلیون تن رسیده است.

این شرکت همچنین در بخش فروش نیز پیروز عمل کرده و توانسته در آبان ماه، 3 هزار و 200 میلیارد تومان فروش انجام دهد تا مجموع فروش شرکت در 8 ماهه سال 98 به 26 هزار و 600 میلیارد تومان برسد. محصولات گرم، بیشترین سهم را سبد فروش آبان ماه فولاد مبارکه داشته و این شرکت در این ماه بیش از 345 هزار تن محصولات گرم تولید کرده که این مقدار، 5 هزار تن از ماه قبل بیشتر است.

گزارش عملکرد 6 ماهه این شرکت نشان دهنده بهبود شرایط فروش داخلی و رشد 104 درصدی مبلغ ریالی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل است. میزان فروش فولاد مبارکه در حالی 104 درصد رشد داشته که بهای تمام شده آن نیز به دلیل افزایش قیمت سنگ آهن 85 درصد رشد را تجربه کرده و نتیجه این دو اتفاق، رشد 125 درصدی سود ناخالص و دو برابر شدن سود عملیاتی بوده است. از نکات مثبت صورت سود و زیان شش ماهه فولاد مبارکه می توان به کنترل پیروز هزینه های مالی و نهایتاً رشد 91 درصدی سود خالص شرکت اشاره کرد تا در نهایت، فولاد مبارکه 626 ریال سود به ازای هر سهم خود محقق کند.

  • برنامه برای توسعه تولید

فولاد مبارکه در ماه های اخیر، احداث خط دوم نورد گرم را به عنوان استراتژی اصلی خود در نظر گرفته و اعلام داشته که قصد دارد با سرمایه گذاری جدید و تا خاتمه دی ماه 1400، این طرح را به خاتمه برساند. به گفته رئیس هیأت عامل ایمیدرو، با احداث این خط تولید جدید، تکمیل نورد گرم 2، علاوه بر بی نیازی کشور به ورق های جدید و جلوگیری از خروج ارز از کشور، موجب خواهد شد ظرفیت سه میلیون تنی معطل تولید در میان خط فولاد مبارکه نیز کامل و به محصول نهایی تبدیل شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 562

به "رشد 5 درصدی تولید فولاد مبارکه در آبان ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 5 درصدی تولید فولاد مبارکه در آبان ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید