راز فایل های مقرون به صرفه در بازار اجاره

به گزارش گروه سرگرمی، بازار پاییزی معاملات مسکن در آخرین ماه از این فصل، شاهد عرضه بعضی از فایل های با سطح قیمت مناسب تر نسبت به فایل های تابستان و ابتدای پاییز، به بازار است.

راز فایل های مقرون به صرفه در بازار اجاره

به گزارش دنیای اقتصاد؛ آنالیز ها و تحقیقات میدانی نشان می دهد در روز های اخیر تعداد فایل های سبز در بعضی منطقه ها و محلات شهر تهران به طور نسبی افزایش یافته است. این موضوع این سوال را ایجاد نموده است که آیا قیمت های پیشنهادی در این فایل ها کاهش یافته است؟ یا عامل دیگری در این زمینه موثر بوده است؟

تحقیقات برای پاسخ به این سوال نشان می دهد، در شرایط وجود تورم بالا در بازار اجاره، کاهش اجاره بهای پیشنهادی عملا بعید است. افزایش فایل های سبز (فایل هایی که به نظر می رسد قیمت پیشنهادی آن ها مناسب تر از بهای عرف منطقه است) در بعضی از محلات در بازار اجاره یک راز مهم دارد و آن مربوط به کاهش تعداد فایل های مرغوب در بازار پاییزی اجاره است که باعث افزایش وزن فایل های نامرغوب وبی کیفیت و مقرون به صرفه تر، در این محلات در میان سایر فایل های اجاره شده است.

پیش از این موضوع کمبود فایل مناسب در بازار پاییزی اجاره بهای مسکن شهر تهران در همین ستون مورد اشاره قرار گرفته بود. هم اکنون کمبود این فایل ها به میزانی رسیده است که تعداد فایل های نامرغوب که از ماه های قبل در بازار، اجاره نرفته و رسوب نموده اند یا به تازگی به بازار عرضه شده اند و سطح قیمت پیشنهادی آن ها کمتر از سایر فایل هاست، به نظر بیشتر شده است.

این فایل ها عمدتا واحد هایی هستند که در طبقات همکف یا زیر همکف یا طبقات چهارم فاقد آسانسور واقع شده اند، عمربنای آن ها بالا بوده و تجهیزات داخلی ساختمان کهنه و قدیمی است و یک یا بعضی یا همه امکانات یک آپارتمان فول (پارکینگ، انباری، آسانسور و...) را ندارند.

راز فایل های مقرون به صرفه قیمت بازار اجاره که روز های اخیر به این بازار معرفی شده اند در همین موضوع نهفته است. در جدول زیر بعضی از فایل هایی که به تازگی به بازار پاییزی اجاره مسکن عرضه شد درج شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 آذر 1401 بروزرسانی: 12 آذر 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2142

به "راز فایل های مقرون به صرفه در بازار اجاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز فایل های مقرون به صرفه در بازار اجاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید