خبر بد برای افرادی که غذا را نجویده، می خورند

به گزارش گروه سرگرمی، جویدن غذا ممکن است کار ساده ای به نظر برسد، اما تاثیرات فراوانی بر عملکرد بدن می گذارد، زیرا در زمان جویدن مواد مغذی بیشتری جذب بدن خواهد شد.

خبر بد برای افرادی که غذا را نجویده، می خورند

کار های ساده ای مانند جویدن؛ تغییرات زیادی در بدن ایجاد می نماید و باعث افزایش سلامت بدن خواهد شد. فرآیند جویدن غذا و ترکیب آن با بزاق باعث جذب همه مواد مغذی مورد احتیاج به راحت ترین حالت ممکن می شود؛ به خاطر همین بسیار مهم است که غذا را به آرامی و به طور کامل بجوید؛ یعنی تقریباً باید هر لقمه را 32 بار بجوید.

جلوگیری از اضافه وزن

هر چه قدر که جویدن طولانی تر باشد، تمام کردن آن نیز طولانی تر است و در نتیجه شما کم تر غذا می خورید و مغز سریع تر فرمان سیر شدن را می دهد. آرام غذا خوردن و جویدن با دقت، باعث می شود که از اضافه وزن جلوگیری شود و اشتهای خود را کنترل کنید، سوخت و ساز را سریع می نماید، از پرخوری جلوگیری نموده و باعث افزایش سرعت جریان خون در شکم خواهد شد.

عملکرد بهتر بدن

جویدن باعث افزایش قدرت حافظه و توانایی فکری می شود؛ جریان خون را بالا می برد، اکسیژن رسانی به مغز را افزایش می دهد و شرایط فکری بهتری را احساس می کنید. افرادی که خوب غذا را می جوند، توجه و هوشیاری بیشتری دارند، راحت تر مسائل و مسائل را حل می نمایند، اطلاعات را بهتر دریافت نموده و بهتر تصمیم می گیرند؛ اما افرادی که غذا را خوب نمی جوند، با یادگیری کلمات مشکل دارند و در حافظه و یادگیری آن ها اختلال یا کُندی وجود دارد.

مسائل گوارشی

اگر غذا را خیلی تند بجوید و ببلعید، سیستم گوارش نامتعادل می شود و نمی تواند غذا را به طور متعادل خُرد کند و بشکند و همین باعث رفلاکس اسید، انقباضات شکم و نفخ می شود. اگر غذا را خیلی دیر یا خیلی زود بجوید، مسائل گوارشی زیادتر خواهند شد. توصیه ما این است که در کنار خوب جویدن غذا، 30 دقیقه قبل و بعد از غذا آب بنوشید. دقیقاً بعد از وعده غذایی قهوه ننوشید؛ میوه و شیرینی جات هم بعد از وعده غذایی نخورید تا گوارش تان نیز بهبود پیدا کند.

خبر بد برای افرادی که غذا را نجویده، می خورندخبر بد برای افرادی که غذا را نجویده، می خورند

مکانیزم مبارزه با استرس

جویدن یک راه عالی برای کاهش هورمون استرس است و یک رفتار مبارزه با استرس محسوب می شود. وقتی که شما استرس دارید و غذا را می جوید، ریلکس می شوید و استخوان های قوی تری نیز خواهید داشت. اگر یک خانم باردار استرس داشته باشد، کودکش بیشتر در معرض افسردگی در دوران بزرگسالی قرار می گیرد، پس می توانید حتی با جویدن چیزی مانند آدامس هم با استرس مبارزه کنید که قطعاً یاری نماینده خواهد بود.

جذب بهتر مواد مغذی

اعضای بدن مانند کبد و معده مواد مغذی را دریافت می نمایند؛ اما تنها اندام هایی نیستند که باعث جذب مواد مغذی می شوند. همه چیز از داخل دهان آغاز می شود و به حرکت جویدن بستگی دارد. این اتفاق جادویی زمانی رخ می دهد که غذا با بزاق ترکیب شده و جریان غذای جویده شده با بزاق باعث می شود که مواد غذایی بهتر جذب شود؛ بنابراین فکر ما اطلاعات را راحت تر دریافت می نماید.

تمرکز بهتر

جویدن آدامس می تواند راهی برای تمرکز بهتر و افزایش توجه در محل کار باشد. دلیل هم این است که انتقال اکسیژن به بخش های مختلف مغز با جویدن افزایش پیدا می نماید.

بهبود تکلم در بچه ها

وقتی که بچه ها آغاز به غذا خوردن می نمایند؛ حرکت زبان آن ها راحت تر انجام می شود و راحت تر می توانند صحبت نمایند و کلمات را به زبان بیاورند. قسمت فک آن ها نیز پیشرفته تر عمل می نماید؛ زبان و لبِ آن ها نیز ماهیچه قوی تری خواهد داشت که همه این موارد؛ در تکلم خوب مؤثر است.

اگر دیرتر از زمانی که باید؛ به آن ها غذای جامد بدهید، ممکن است در قدرت تکلم آن ها مشکل ایجاد شود.

منبع: بهترین ها

منبع: فرارو
انتشار: 15 فروردین 1402 بروزرسانی: 15 فروردین 1402 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2198

به "خبر بد برای افرادی که غذا را نجویده، می خورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر بد برای افرادی که غذا را نجویده، می خورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید