خبرنگاران روزانه 180 تست کرونا در خراسان جنوبی انجام می شود

به گزارش گروه سرگرمی، بیرجند - خبرنگاران - رییس بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند گفت: در دو هفته اخیر روزانه به طور متوسط 150 تا 180 تست کرونا در استان انجام و جواب نمونه ها از 24 تا 48 ساعت آماده می شود.

خبرنگاران روزانه 180 تست کرونا در خراسان جنوبی انجام می شود

دکتر علیرضا محمودی راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: در حال حاضر از نظر تجهیزات و امکانات مسئله ای در آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان ولی عصر(عج) نداریم اما با حجم زیادی از آزمایشات روبرو ایم.

وی بیان نمود: قبل از پیک اخیر بیماری کرونا در استان روزانه به طور متوسط 25 مورد تست در استان انجام می شد اما اکنون شرایط کاملا فرق کرده است.

متخصص بیماری های داخلی و غدد گفت: نمونه گیری از موارد مشکوک به کرونا در مراکز درمانی و خانه های بهداشت شهرستان ها انجام و به بیمارستان ولی عصر(عج) منتقل می شود.

وی تاکید کرد: تا زمانیکه جواب تست کرونا آماده شود از مراجعه کنندگان تقاضا داریم در منزل استراحت کرده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند چون در صورت ناقل بودن، بیماری را به سایر افراد منتقل خواهند کرد.

رییس بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند ادامه داد: حتی اگر افراد دارای علائم بیماری خفیف هستند بایستی در منزل تحت مراقبت باشند این در حالیست که برخی مراعات نمی کنند.

وی بیان نمود: قبل از اینکه آزمایشگاه ویروس شناسی در استان راه اندازی شود نمونه ها به تهران ارسال می شد و جواب آزمایش یک هفته تا 10 روز بعد به استان ارسال می شد و در این مدت افراد مشکوک در منزل قرنطینه می شدند اما اکنون با اینکه جواب آزمایشات فوری آماده می شود حساسیت افراد مشکوک نیز کمتر شده است.

محمودی راد با بیان اینکه انجام تست های مربوط به کرونا با دستور وزارت بهداشت محدود شده است یادآور شد: از مراجعه کنندگان دارای علائم مشکوک، بیماران تنفسی، افراد سالمند و افرادی که بیماری زمینه ای دارند نمونه گیری می شود و مانند گذشته از همه اعضای خانواده بیمار فاقد علائم، تست گیری نمی شود زیرا میزان مراجعه کنندگان افزایش یافته است.

وی گفت: بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند از اسفندماه به عنوان بیمارستان بیماران کرونایی مشخص و بخش های مجزای اورژانس، عفونی و ایزوله مختص بیماران تنفسی و کرونا در نظر گرفته شد.

رییس بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند افزود: در این بخش ها وسایل حفاظت فردی خاص، دستگاه های مختلف و پزشکان متخصص عفونی تجهیز و بکارگیری شده است.

وی بیان نمود: فرایند بیماران مبتلا به کرونا در فرودین رو به افزایش بود که در اردیبهشت و خرداد به مرور زمان کاهش یافت حتی به صفر رسید اما بعد از تعطیلات عید فطر مجدد بیماری اوج گرفت و تعداد بیماران خیلی زیاد شده است.

دکتر محمودی راد گفت: سه بخش در بیمارستان ولی عصر(عج) برای بستری بیماران تجهیز شده است که اکنون بخش ICU مخصوص بیماران کرونایی پر شده است و یک بخش جدید در نظر گرفته شد تا از بیماران نیازمند مراقبت ویژه نگهداری شود.

وی گفت: از آنجاییکه بیمارستان در آمادگی کامل واقع شده است امکان اینکه تا 140 تخت فراهم شود را با صدور مجوز دانشگاه علوم پزشکی داریم حتی در صورت روبروه با بحران می توان تخت ها را به 200 مورد افزایش داد.

متخصص بیماری های داخلی و غدد با بیان اینکه مردم و شهفرایندان مسائل بهداشتی را جدی نگرفته و مراعات نمی کنند تاکید کرد: اگر آمار بستری ها افزایش یابد پرسنل کادر درمان نیز دچار فرسایش می شوند در ارائه خدمات با مشکل روبرو خواهیم شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر به طور میانگین 100 تا 110 نفر اعم از پزشک، پرستار و خدمه در بخش های مربوط به بیماری کرونا بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند مشغول به فعالیت هستند که نیاز به همکاری و همراهی مردم دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1044

به "خبرنگاران روزانه 180 تست کرونا در خراسان جنوبی انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روزانه 180 تست کرونا در خراسان جنوبی انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید